daar dat onze bedrijfsorganisatie, om teleurstellingen en kapi taalverlies te voorkomen, dringend adviseerde bij het aangaan van verplichtingen ter zake voorzichtigheid in acht te nemen. De achtergrond van deze ontwikkeling, die diepte in en ver groting van het beeld nastreeft en dito aanpassing van het geluid, moet, zoals ook met het toenemend gebruik van kleur in de film het geval is, vooral gezocht worden in de Angelsaksische landen, inzonderheid in de Verenigde Staten,waar de concurrentie tussen film- en televisiebedrijf van betekenis is. De toenemende perfectie van het filmbeeld maakt de discrepantie met het vrij gebrekkige, kleine en onzekere televisiebeeld steeds groter, waardoor beider terreinen duidelijker worden afgebakend en filmproductie- en pro jectie haar eigen betekenis en superioriteit manifesteren tegen over het vluchtige karakter der televisie. Als zodanig heeft de nieuwe ontwikkeling haar verdienste en stimuleert zij de filmbe- langstelling. Ten onzent is het probleem film-televisie niet in die mate aan de orde. aangezien tot heden de bevolking geen belangstelling voor het nieuwe medium aan de dag blijkt te leggen, waartoe uiteraard de hoge aanschaffings- en onderhoudskosten het hare zullen bij dragen. Overigens handhaven wij onze mening, dat behalve de technische perfectie voornamelijk de inhoud en de kwaliteit van onze filmprogramma's en de methode van exploitatie voor de handhaving en vergroting van de filmbelangstelling doorslaggevend zullen zijn. Zij ten slotte gememoreerd het hartelijk medeleven van onze leden met de catastrophe, welke door de overstroming in het Zuid- Westen van ons land is aangericht. Niet alleen door het geldelijk offer, maar vooral ook door het offer van een algehele sluiting van zaken ter herdenking van de slachtoffers, heeft ons bedrijf zich in zijn beste tradities doen kennen. Oprechte verheugenis spreken wij uit over de belangstelling welke tal van autoriteiten bij onderscheiden gelegenheden jegens film en filmbedrijf aan de dag hebben gelegd. De bezoeken van Hare Majesteit de Koningin aan het Metropole-Tuschinski Theater te 's-Gravenhage op 19 Maart, aan het City Theater te Utrecht op 12 Juni en aan het City Theater te Amsterdam op 10 Juli, zijn daarbij ware hoogtepunten geweest.

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 5