Hoofdbestuursvergaderingen JJET afgelopen jaar was, zoals uit de voorafgaande hoofdstukken reeds gebleken is, voor i het Hoofdbestuur een jaar van intense werkzaamheid. Niet alleen vraagstukken, welke het principiële be leid van de organisatie betroffen als daar inzonderheid waren de actie voor de opheffing van de fiscale discriminatie van film en bedrijf, de onderhandelingen met de Motion Picture Association of America, het overleg met autoriteiten, de voorbereiding, wijziging en toepassing vart reglementen en besluiten maar, ook tal van andere kwesties eisten de voortdurende aandacht van ons hoogste Bestuurscollege. De vele beraadslagingen, welke de behandeling van deze vraagstukken met zich bracht, het overleg met Bonds colleges, de besprekingen met instanties buiten de Bond vergden veel van de tijd en de werkkracht van dei leden van het Hoofd bestuur. De samenstelling van dit College was aan het begin van het verslagjaar als volgt: M. P. M. Vermin, Voorzitter; J. S. Croeze (t), Vice-Voorzitter; Joh. Miedema, Secretaris; W. K. G. van Roven, Penningmeester; C. S. Roem, Gedelegeerde; M. Desmet, L. Groen, L. L. Lioni en R. Uges Jr. leden. Aan de beurt van aftreden waren de heren J. S. Croeze, L. Groen en W. K. G. van1 Royen. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer Croeze, die zich om ge zondheidsredenen niet herkiesbaar had gesteld, werd de heer D. J. van Leen bij enkele candidaatstelling gekozen in de op 14 Juli ge houden jaarlijkse vergadering der leden. De heer L. Groen werd eveneens bij enkele candidaatstelling herkozen. Voor de vacature, ontstaan door het periodieke aftreden van dö heer W. K. G. van Royen, was behalve laatstgenoemde ook de heer C. M. Westland candidaaü gesteld. De heer W. K. G. van Royen werd door de al gemene ledenvergadering herkozen. In zijn op 28 Juli gehouden ver gadering heeft het Hoofdbestuur de heer C. fS. Roem benoemd tot Vice-Voorzitter en de heer D. J. van Leen tot Gedelegeerde van dit College. In de loop van 1953 vergaderde heli Hoofdbestuur 30 maal (20 keer in 1952). Het Dagelijks Bestuur kwam 25 maal bijeen (25 vergaderingen in 1952). 57

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 61