In Memoriam J. S. Croeze Het Hoofdbestuur betreurt het verscheiden van de heer J. S. Croeze, die op 21 December van het verslagjaar in de leeftijd van 59 jaar overleed. Met onderbreking van de bezettingstijd heeft de heer Croeze gedurende vele jaren, totdat' hij kort voor zijn heengaan zijn orga nisatorische werkzaamheden om gezondheidsredenen neer moest leggen, de Nederlandsche Bioscoop-Bond en het film- en bioscoop bedrijf met toewijding .gediend. Hij was van 12 November 1945 tot 14 Juli van het verslagjaar lid van het Hoofdbestuur en ge durende het grootste deel van deze zittingsperiode Vice-Voorzitter van dit College en Vice-Voorzitter van de Ledenraad. Vele jaren ook bekleedde hij het Voorzitterschap van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders en was hij lid van de Raad van Beroep; De heer Croeze behoorde tot degenen, die het initiatief hebben genomen tot het oprichten van de Stichting ,,Bio-Vacantieoord", van welker Bestuur hij de laatste jaren van zijn leven het Penningmeesterschap heeft vervuld. Zijn nagedachtenis zal bij dit College in hoge ere blijven. Nationale ramp In de loop van Zondag 1 Februari 1953 was het duidelijk ge worden, dat de storm, welke Zaterdagnacht over ons land had geraasd, zulke overstromingen had veroorzaakt, dat men met reden van een nationale ramp mocht spreken. In de morgen van Maandag 2 Februari kwam het Dagelijks Bestuur in spoedvergadering bij-, een ten einde overleg te plegen over de te nemen maatregelen. Het Dagelijks Bestuur besloot om gezamenlijk met het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord nog dezelfde dag een bedrag van f 100.000,^- beschikbaar te stellen aan het Nationaal Rampen fonds met het verzoek dit bedrag te willen besteden tot leniging van de onmiddellijke noden in de getroffen gebieden. De ontvangst van deze gelden werd door het Fonds reeds op 3 Februari met een telegrafische dankbetuiging bevestigd. Tevens werd besloten om ten bate van genoemd fonds van Dinsdag 3 Februari tot Donderdag 19 Februari een landelijke col lecte in de bioscopen te organiseren, waarvoor de 6.000 Bio-bussen onmiddellijk ter beschikking werden gesteld en nog dezelfde dag verzonden. In opdracht van het Hoofdbestuur werd ter onder steuning van deze collecte een trektitel vervaardigd, welke tegelijk met de bussen aan de leden werd gezonden. Uiteraard werd het aan het persoonlijk inzicht der leden over gelaten of zij, buiten deze collecta nog speciale voorstellingen wil den organiseren, waarvan de opbrengsten werden afgestaan aan 58

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 62