ringen zijn weggevallen. Bovendien kon het Hoofdbestuur voor zover het de bouw van een bioscoop in het centrum der stad be trof dispensatie verlenen van de aan de reeds eerder genoemde termijn gebonden verplichting tot grondreservering zowel als tot het doen van een aanvrage vóór dat tijdstip. Zeer veel tijd en werkkracht is van het Hoofdbestuur gevraagd vanwege een herziening en aanvulling van de leveringsvoorwaar den. Het stond vast, dat door verruiming of opheffing van de deviezenbeperkingen de restricties met betrekking tot het film- huurmaximum, indertijd in de reglementen opgenomen, zouden worden opgeheven of verminderd. Voordat het gebruikelijke over leg tussen Hoofdbestuur en Afdelingen begonnen was, bereikte het Hoofdbestuur een mededeling van de zijde van de Amerikaanse huizen, wier filialen hier gevestigd zijn, waarbij herziening van de leveringsvoorwaarden werd verlangd. Concrete voorstellen zijn hierbij niet gedaan. Omstreeks een half jaar later, namelijk op 24 Augustus, meldde zich een vertegenwoordiger van deze groep» namelijk de heer M. M. Spiegel, op wiens verzoek enige inleidende besprekingen plaats vonden met de Voorzitter en de Directeur van de Bond. Een van Amerikaanse zijde gedaan voorstel werd door het Hoofdbestuur van de hand gewezen; dit College achtte namelijk niet voldoende basis aanwezig voor voorstellen aan de betrokken Afdelingen. Hierop zijn dezerzijds enige denkbeelden aan de hand gedaan, die echter geen ingang konden vinden. In de conferentie van 9 September zijn voor het eerst een aantal punten geformuleerd, die een basis konden vormen voor nader overleg. Men was het er over eens, dat de in het verslagjaar gelden de condities tot 1 Januari 1954 dienden te worden gehandhaafd, terwijl men er zich rekenschap van gaf, dat, indien de Overheid óver zou gaan tot het opheffen van de deviezenbeperkingen, de daardoor tijdelijk buiten werking gestelde bepalingen van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden wederom van kracht zouden worden. Dit zou neerkomen op een herstel van het filmhuur- maximum per programma tot 35 exclusief journaals, alsmede op het weder inwerkingtreden van de in genoemd reglement omschre ven dispensatiebepaling. Met betrekking tot het verlenen van dispensatie van het regle mentair vastgestelde filmhuurmaximum stelde het Hoofdbestuur de volgende normen voor: Geen maximum percentage voor panoramische en driedimen sionale films, waarbij nader omschreven diende te worden, welke films men hieronder verstaat; films, die door de verhuurders als 63

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 68