Levering van films aan Militairen Onmiddellijk na de oorlog heeft het filmbedrijf gratis» films aan de Strijdkrachten voor ontspanningsdoeleinden beschikbaar ge steld, terwijl ook daarna steeds films tegen uiterst kleine vergoe dingen werden geleverd. Het bedrijf ging bij deze leveringen uit van de overweging, dat het degenen, die hun dienstplicht ten behoeve van de gemeenschap vervullen, mogelijk moet worden gemaakt om, voorzover zij de militaire kampementen en terreinen niet kunnen verlaten, toch filmontspanning te genieten. Geleidelijk aan waren deze leveranties toegenomen, terwijl bij een nader onderzoek bleek, dat zij onder uiteenlopende condities plaats vonden. Het Hoofdbestuur heeft daarop met de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders overleg gepleegd over uniforme leveringsvoorwaarden. Nadat het Bestuur van de Bedrijfsafdeling aan het Hoofdbestuur voorstellen ter zake had doen toekomen, heeft het College met ertegenwoordigers van de betrokken afdeling van het Ministerie van Oorlog, de Dienst Welzijnszorg, waaronder het Centraal Film- bureau Strijdkrachten ressorteert, besprekingen gevoerd. Na ampele onderhandelingen, waarbij ten slotte overeenstem ming is bereikt over prijzen en vertoningscondities, besloot het Hoofdbestuur het Centraal Filmbureau Strijdkrachten te 's-Graven- hage, met uitsluiting van alle andere afdelingen en onderdelen van de Landmacht, de Marine en de Luchtmacht op de Lijst van Geen Bezwaar te plaatsen, zulks overeenkomstig artikel 6 van het des betreffende Bedrijfsreglement. Dit besluit houdt in, dat de leden filmverhuurders gerechtigd zijn op bepaalde voorwaarden films te leveren aan het Centraal Filmbureau Strijdkrachten. Deze filmleveranties hebben uitsluitend betrekking op voorstel lingen, welke in de kazernes, kampementen enz. worden gegeven, waarbij alleen militairen en het aan deze kazernes en kampementen verbonden burgerpersoneel toegang hebben tegen betaling van een uiterst geringe vergoeding. Bovendien zal een film, waarop de ter plaatse of in de omgeving van de kazerne, kampement enz. gevestigde bioscooponderneming vertoningsrechten heeft verwor ven, in die kazerne of dat kampement niet eerder worden vertoond, dan nadat een redelijke termijn na de openbare vertoning van die film in die bioscoop is verstreken. De installaties, waarmede dd films worden vertoond, zullen aan een van Bondszijde ingestelde technische controle onderworpen worden. Aan het einde van het verslagjaar had de Technische Commissie hiermede een aanvang gemaakt. Televisie Het op 1 October 1952 tussen de Nederlandsche Bioscoop-Bond en de Nederlandse Televisie Stichting respectievelijk de in deze 69 V

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 75