Bioscoopwet, die op grond daarvan zekere faciliteiten geniet, maar nochtans in de gevelreclame wordt voorgesteld alsof zij een geheel andere strekking heeft dan met het vaststellen van een dergelijke keuringsuitslag beoogd wordt. Naar aanleiding hiervan heeft het Hoofdbestuur een dringend beroep op de leden gedaan om bij het ontwerpen van gevelreclame en advertenties voor ogen te houden, dat het bioscoopbedrijf een bedrijf is dat steeds in de openbaarheid treedt, hetgeen aan de ondernemers der bioscopen een grote verantwoordelijkheid oplegt, die zij niet op anderen kunnen afwentelen. Straffen Het Hoofdbestuur zag zich in enige gevallen genoodzaakt een der in artikel 15 der Statuten omschreven straffen toe te passen. Een straf van waarschuwing werd opgelegd aan een lid, dat gehandeld had in strijd met de voorwaarden, welke door het Hoofd bestuur aan zijn inschrijving in het Bedrijfsregister en zijn toela ting rot het lidmaatschap waren gesteld. Evenzo werd in een ander geval een straf van waarschuwing opgelegd aan een lid, dat gehandeld had in strijd met een door de Commissie Beroep Nieuwe Zaken aan haar, in artikel 9 van het Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement bedoelde, toestemming ver bonden voorwaarde. De Ledenraad bevestigde op 3 November van het verslagjaar een beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij een boete van f 1.000,was opgelegd aan een lid, aar* hetwelk reeds eerder een straf van waarschuwing was opgelegd wegens het aankondigen van films in de dagbladen op een wijze, welke in strijd is met de algemene belangen en de waardigheid van het Nederlandse film en bioscoopbedrijf en met de goede naam van de Bond. Filmverzekering De brandverzekering van films in kluizen bleef ook in het ver slagjaar beperkt tot de copieën van die films, waarbij sinds de premièredatum niet meer dan drie jaren verstreken is; van de mogelijkheid om copieën van andere films voor eigen rekening te verzekeren, wordt slechts door weinig filmverhuurders in steeds af nemende mate gebruik gemaakt. In het verslagjaar waren op Bondskosten gemiddeld 10.879.000 meters film in de kluizen verzekerd tegen 10.485.000 meter in 1952. De totale premie over de periode van 1 December 1945 tot 1 December 195.1 heeft f112.665.'— bedragen. 72

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 78