In hetzelfde tijdvak werd door de all risks-verzekering f 187.950,aan premie betaald, waartegenover schade-uitkeringen stonden ad f 131.182, Lijst van Geen Bezwaar Het aantal aanvragen tot plaatsing op de Lijst van Geen Be zwaar is dit jaar gedaald van 256 in het vorige jaar tot 219. Hierin zijn begrepen de aanvragen der Nederlandse Televisie Stichting en del omroepverenigingen, zijnde in totaal 53. Het vorige jaar be droeg dit aantal 34. In 11 gevallen werd afwijzend beschikt op aanvragen tot plaat sing op de Lijst van Geen Bezwaar, waarbij er 4 waren die moesten worden verwezen naar het Nederlands Film Instituut. De overige aanvragen waren evenals het vorige jaar in hoofd zaak afkomstig van filmverhuurders aan wie dispensatie is ver leend van het verbod vermeld in artikel 2 van het Bedrij f sregle- ment op de Lijst van Geen Bezwaar om zonder bemiddeling van het Nederlands Film Instituut films te leveren ten behoeve van niet-commerciële vertoningen. Commissie voor Niet-Commerciële Reclame De Commissie handhaafde haar standpunt, dat het grote aantal aanvragen voor gratis vertoning of vertoning tegen gereduceerde prijs van projectieplaten en propagandafilms tot een scherpe selectie noopt. Ook hield zij rekening met de omstandigheid, dat sommige instellingen, die gratis vertoning van propagandafilms of projectie platen aanvragen, grote bedragen besteden aan advertenties in de dagbladen. Evenals het vorige jaar zijn er 31 aanvragen ingediend. De Commissie heeft in tien gevallen gratis vertoning geadviseerd. Tien maal werd een advies tot reductieverlening op de vertoningsta rieven uitgebracht. Eveneens in tien gevallen werd afwijzend ge adviseerd. In één geval werd de beslissing in afwachting van nadere inlichtingen uitgesteld. De Commissie was ongewijzigd samengesteld uit de heren J. van der Horst, voorzitter, P. Burbach, J. C. A. Meischke, B. W. G. van Roven, leden en H. W. Hagenberg, secretaris. Uitvoering Reglement op het Naamregister Het aantal ingeschreven filmtitels vermeerderde met 501. Het vorig jaar werden 487 titels ingeschreven. Het totale aantal be droeg aan het eind van het verslagjaar 8703. In zestien gevallen werden bezwaren ingediend tegen inschrij ving van filmtitels op grond van inbreuk of vermeende inbreuk op 73

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 79