het recht tot het uitsluitend gebruik van een reeds eerder ingeschre ven fiimnaam. Al deze kwesties konden door bemiddeling van het Bondsbureau in der minne worden geregeld, behoudens één geval dat aan het eind van het verslagjaar aan het Hoofdbestuur werd voorgelegd, welk College dus moest beslissen of de ingediende be zwaren al dan niet gegrond waren. Deze kwestie kon in het afge lopen jaar niet worden afgewerkt. Enige malen moest een ter inschrijving in het Naamregister aan geboden titel door het Bondsbureau worden geweigerd op grond van het feit, dat reeds een gelijkluidende of nagenoeg gelijkluidende titel in het register was ingeschreven of wel, omdat titels ter in schrijving werden aangeboden ten aanzien waarvan niet kon worden aangetoond, dat de betrokken verhuurder het exploitatie recht voor Nederland had verworven. Aan het eind van het verslagjaar is besloten, de circulaires, waarmede de titels worden gepubliceerd voortaan wekelijks te doen verschijnen. Moeilijkheden ontstonden enkele malen, doordat sommige leden hun titels te laat ter inschrijving aanboden en wel als de betrokken films op het punt stonden in roulatie te gaan of reeds werden ver toond. Als in zon geval bezwaren werden gemaakt tegen de titel leidde dit of tot schade voor de filmverhuurder op wiens rechten inbreuk was gepleegd of wel tot schade voor de verhuurder, die op grond van die bezwaren moest worden verplicht de filmtitels op de copieën te veranderen en nieuwe reclame te laten maken. Contact met de Afdelingen en de Leden Bij het overzicht van de werkzaamheid van het Hoofdbestuur met betrekking tot de voorbereiding en wijziging van reglementen en. besluiten is reeds bij de bespreking van de- herziening van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten naar voren gebracht, welke waarde men hecht aan een nauw contact tussen Hoofdbestuur en Afdelingen. Nu de leden van de Afdelingsraad zitting mogen nemen in het Hoofd bestuur is het contact tussen dit College en de Raad ten zeerste versterkt, zoals nog tijdens het verslagjaar is gebleken. In dit hoofdstuk en elders in dit verslag is herhaalde malen gewag gemaakt van het overleg van het Hoofdbestuur met de Afdelingsraad en met het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders in verband met de voorbereiding en wijziging van reglementen en besluiten en hun toepassing, de onderhandelingen welke met de Amerikanen gevoerd werden in zake verhuurcon- dities enz. Tevens werd het advies van de Afdelingen verzocht bij de ves tiging van nieuwe zaken, de overdracht en voortzetting van reeds 74

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 80