bestaande zaken, en bij de samenstelling van Bondscolleges als de Commissie Nieuwe Zaken, de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, de Commissie van Geschillen, da Raad van Beroep, enz. Het Hoofdbestuur was voorts vertegenwoordigd op tal van Afdelingsvergaderingen. Deze werden bovendien meerdere malen door de Bondsdirecteur bezocht ten einde de leden van voorlichting te dienen. Meerdere malen is het Hoofdbestuur met goed gevolg bemidde lend opgetreden, wanneer zich tussen Bondsleden moeilijkheden voordeden, inzonderheid wanneer een lid zich door handelingen van een ander lid in de uitoefening van zijn bedrijf belemmerd of geschaad voelde. In een geval is door een lid op het Hoofdbestuur een beroep gedaan met betrekking tot de moeilijkheden welke bij de exploita tie van zijn theater waren ontstaan ten gevolge van een verbou wing, welke haar oorspronkelijke bestek aanzienlijk had overschre den. Het College heeft ten einde de mogelijkheden voor een oplos sing van de gerezen moeilijkheden te onderzoeken een commissie samengesteld uit enige van zijn leden en de Voorzitter van de Afdelingsraad, welke commissie er in slaagde de voortzetting van de betrokken exploitatie te verzekeren. Nationale Herdenkingsavond De Nationale Herdenkingsavond, waarop de plechtigheden plaatsvinden' ter herdenking van de militairen van de Nederlandse Strijdkrachten, de zeelieden, de verzetstrijders en de geallieerde militairen en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van een tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn omgekomen, werd in het verslagjaar op Maandag 4 Mei gehouden. Tijdens de plechtigheden, welke over het algemeen tussen zes en negen uur plaats vonden, waren de bioscopen der leden gesloten en bleef de gevelverlichting ook daarna gedoofd. In gemeenten, waar de herdenking op een ander tijdstip werd gehouden, hebben de leden hun zaken dienovereenkomstig gesloten Diploma's Uitgeschreven werden 705 bondsdiploma's (vorig jaar 652), 218 vertegenwoordigerskaarten (217), 57 bewijzen van donateurschap (53) en 1330 bioscoopdiploma's voor oorlogsinvaliden (1255). Stichting „Bio Vacantieoord" Met ijver en toewijding hebben de directies van de leden-bio- scoopexploitanten en haar personeel gewerkt aan het welslagen 75

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 81