van de inzamelingen, welke in de Kersttijd en in de zomer in de bioscopen van de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond werden gehouden ten bate van het charitatieve werk van de Stich ting ,,Bio-Vacantieoord". Uit de vergelijkende cijfers, welke in het Officieel Orgaan werden gepubliceerd, blijkt dat deze inzamelingen een groot succes zijn geweest. De opbrengst van de van Vrijdag 19 December 1952 tot en met Donderdag 1 Januari 1953 gehouden Kerstcollecte was ruim f 17.000,— hoger dan de opbrengst van die van 1951-1952. In verband met de elders vermelde Februari-collecte, gehouden ten bate van het Nationaal Rampenfonds, werd er dit jaar geen Paasinzameling gehouden. In plaats daarvan werd ten bate van .,Bio" een zomercollecte georganiseerd van Vrijdag 24 tot en met Donderdag 30 Juli, welke de in de jaren 1950 en 1951 ontstane achterstand in de opbrengst der Paascollecten niet alleen'inhaalde, maar met ruim f 7.000.— overschreed. Ongetwijfeld hebben de suggestieve propagandafilmpjes hun doel bij de bioscoopbezoekers niet gemist. Volgens traditie heeft het Hoofdbestuur aan de Stichting een bijdrage van f 1.125,— geschonken. In het verscheiden van de heer J. S. Croeze betreurde ..Bio- Vacantieoord" het verlies van een zeer gewaardeerde oud-Pen- ningmeester van het Stichtingsbestuur. De heer Croeze had) name lijk wegens gezondheidsredenen deze functie moeten neerleggen. Als zijn opvolger werd benoemd de heer W. K. G. van Royen. Aan het einde van het verslagjaar was het Bestuur der Stich ting samengesteld als volgt: Joh. Miedema, Voorzitter; R. Uges Jr., Secretaris; W. K. G. van Royen, Penningmeester; J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, F. H. Janssen, S. Kinsbergen, W. G. Veld huizen, M. P. M. Vermin, J. Vissef en C. van Willigen, leden. Het Nederlandsche Roode Kruis Evenals in de voorgaande jaren heeft, het Hoofdbestuur dit jaar een beroep op de leden gedaan hun steun te willen verlenen aan de actie, die het Nederlandsche Roode Kruis voert ter versterking van zijn middelen. Aan deze oproep hebben de leden op lofwaardige wijze gevolg gegeven. Zij hebben het Roode Kruis in de week van 23 tot en met 29 October gastvrijheid verleend in hun theaters door vertoning van een propagandafilm en het houden van een collecte. Dat deze inzameling rond f73.000,— opbracht f 15.000,— méér dan het vorige jaar is ongetwijfed mede te danken aan de spontane medewerking van de leden en hun personeel, die op 76

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 82