geren van zelfbeschermingsmaatregelen bij de gehele Nederlandse bevolking. De Bondsleden, zich bewust van het belang van deze zaak, heb ben gaarne hun medewerking verleend aan de Stichting door ver toning van de voorlichtingsfilm „De les van Londen", terwijl velen zitting hebben genomen in de plaatselijke comité's. Bedrijfscommissie voor het Film en Bioscoopbedrijf In November 1953 vond op instigatie van de Commissie Onder nemingsraden van de Sociaal-Economische Raad een eerste oriën terende bespreking plaats over het instellen van ondernemingsra den voor het film- en bioscoopbedrijf. Krachtens artikel 2 van de Wet op de Ondernemingsraden rust in beginsel op iedere ondernemer, in wiens onderneming vijfentwintig of meer kiesgerechtigde werknemers in dienst zijn, de verplichting tot het instellen van een zogenaamde ondernemings raad, welke tot taak heeft naar vermogen bij te dragen tot een zo goed mogelijk functionneren der onderneming, zulks onder er kenning van de zelfstandige functie van de ondernemer, die de leidende en alleen verantwoordelijke man is en blijft. Als lid en voorzitter van zulk een ondernemingsraad treedt derhalve op het hoofd of de bestuurder dan wel één der hoofden of bestuurders van dg onderneming. De overige leden van een ondernemings raad worden gekozen door kiesgerechtigde werknemers, waar onder in dit verband worden verstaan de werknemers, die de leeftijd van eenentwintig jaar hebben bereikt en gedurende ten minste een jaar onafgebroken in de onderneming werkzaam zijn geweest. Met het toezicht op de ondernemingsraden in een groep van ondernemingen een bedrijfstak wordt, belast de bedrijfscom missie, een paritair orgaan van vertegenwoordigers van werkge vers- en werknemersorganisaties. De afbakening van de bedrijfstakken waarvoor een bedrijfscom missie zal optreden geschiedt uiteraard in nauw overleg met de betrokken werkgevers- en werknemersorganisaties. Daarom werd het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond door de Commissie Ondernemingsraden van de Sociaal-Economische Raad met de Besturen van de Algemene Bedrijfsbond van Kunstenaars en Werknemers in de Film-, Theater- en Amusementsbedrijven en van de Nederlandse R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restau- rantgeëmployeerden ,,St. Antonius" uitgenodigd voor een oriën terende gedachtenwisseling. De vertegenwoordigers van het Hoofd bestuur hebben hierbij naar voren gebracht, dat de Nederlandsche Bioscoop-Bond uiteraard op loyale wijze zal medewerken aan de uitvoering van de bepalingen van de Wet op de Ondernemings raden en derhalve bereid is de totstandkoming te bevorderen van 78

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 84