centen (F.I.A.P.F.) inzake de levering van films aan de televisie en als haar standpunt aan genoemde organisatie kenbaar te maken, dat eventuele overeenkomsten tussen producentenorganisaties en televisie-instanties alleen gesloten kunnen worden in de geest van vroeger genomen resoluties, terwijl zulke overeenkomsten nimmer zullen kunnen worden aangegaan dan in volledige overeenstem ming met de organisaties van de exploitanten. Een tweede belangrijk punt dat in deze vergadering ter sprake kwam betrof de nieuwe technische ontwikkeling, welke zich in de cinematografie voordoet. Er werd een resolutie aangenomen met betrekking tot de verhuur van stereoscopische en panoramische films, welke resolutie er van uitging dat de nieuwe technische ont wikkeling, slechts ten, doel kan hebben betere en meer attractieve films, die een stimulans zijn voor het bedrijf. De vergadering sprak derhalve haar vertrouwen uit in een bevordering van deze ont wikkeling, maar achtte het noodzakelijk, dat de betrokken films eveneens worden geproduceerd in de standaardformaten opdat zij ook kunnen worden geëxploiteerd in bioscopen, die nog niet voor de toepassing van nieuwe procédé's zijn ingericht. De vergadering sprak onder meer de verwachting uit dat films, die volgens de nieuwe technische systemen worden geproduceerd, niet tegen hoge re condities zullen worden verhuurd dan de gebruikelijke. Zij be sloot haar resolutie met de wens, dat de Federatie van Vereni gingen van Filmproducenten (F.I.A.P.F.) het initiatief zal nemen tot een noodzakelijke normalisatie van de nieuwe technische pro cédé's en dat omtrent de vraagstukken, welke deze ontwikkeling met zich brengt, overleg zal worden gepleegd. Krachtens een beslissing van de Internationale Federatie van Verenigingen van Filmproducenten (Fédération Internationale des Associationslde Producteurs de Films), waarbij de Nederlandsche Bioscoop-Bond is aangesloten, is met ingang van 1 Januari 1953 een Internationaal Openbaar Filmregister (Registre Public Ciné- matographique International) in werking getreden. Het doel van dit Register is de mogelijkheid te scheppen tot een internationale veri ficatie van de eigendom van films. Dit register, dat aan de aan vang van het verslagjaar reeds door de regeringen van Duitsland en; Italië de facto en de jure;was erkend, heeft inmiddels een net werk van geaccrediteerde vertegenwoordigingen in niet minder dan veertig landen ingesteld en de officiële erkenningen verworven, welke iri de nabije toekomst zijn transformatie van particulier in stituut in een instelling van publiek belang mogelijk zullen maken. Het; Hoofdbestuur was op de van, 1 tofj 3 September te Venetië gehouden, algemene ledenvergadering van de Federatie vertegen woordigd door zijn Voorzitter, de heer M. P. M. Vermin, en de heren C. S. Roem en J. G. J. Bosman. Deze ledenvergadering heeft zich bezig gehouden met de situatie van de filmproductie 81

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 88