Ledenvergadering P)E jaarlijkse algemene ledenvergadering werd gehouden op Dinsdag, 14 Juli in het Groothandelsgebouw te Rotterdam. Hierdoor is gebroken met de traditie om de jaarvergadering in Amsterdam op de beursdag te houden. Bij het houden van beurs en ledenvergadering op dezelfde dag komen beide min of meer in het gedrang. Bovendien begonnen de vergaderingen gewoonlijk te laat, zodat verschillende leden de vergaderingen niet tot het einde konden bijwonen. Daarom vond het Hoofdbestuur het beter een gehele dag voor de jaarvergadering te bestemmen. De verandering van vergaderplaats vindt zijn oorzaak in het feit, dat hierdoor meer bekendheid kan worden gegeven aan het werk van de Bond. De keus voor de vergaderplaats was ditmaal gevallen op Rotter dam, daar deze stad het zwaarst door de oorlog getroffen is en het meest demonstreert de krachtige wil tot wederopbouw en tot her oprichting uit de ellende, die over haar gekomen is. Na de goedkeuring van het jaarverslag bracht de Commissie van Rapporteurs, bestaande uit de heren E. Alter, J. S. Croeze, G. Milius en A. F. Wolff een uitvoerig verslag uit van de be vindingen dezer Commissie ter zake van de rekening en verant woording van het financieel beheer over 1952, de balans per 31 December 1952 en de begroting voor 1953. Daarna werden de jaarstukken goedgekeurd en de begroting overeenkomstig het voor stel van het Hoofdbestuur vastgesteld. Bij enkele candidaatstelling werd tot lid van het Hoofdbestuur herkozen de heer L. Groen. In de vacature ontstaan door het aftreden van de heer S. Croeze, die zich om gezondheidsredenen niet herkiesbaar had gesteld, werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer D. van Leen. In de vacature ontstaan door het periodiek aftreden van de heer W. K. G. van Royen moest de vergadering een keuze doen uit twee candidaten, namelijk de heer Van Royen voornoemd en de heer C. M. Westland. Eerstgenoemde verwierf de meerderheid. Tot leden van de Filmbeurscommissie werden herbenoemd de heren A. J. Dresscher, Ch. Hart en J. Nijland Sr. Op voorstel var} het Hoofdbestuur werd besloten artikel 25 van het Algemeen Bondsreglement te wijzigen zodanig, dat de benoe mingsduur van de leden van de Ledenraad werd bepaald op twee jaar. Ten slotte heeft de Bondsdirecteur een uitvoerige beschouwing over actuele problemen van bedrijf en Bond gehouden. Zijn rede trok grote belangstelling. 85

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 92