toe te voegen de woorden: „alsmede van eventueel uit anderen hoofde door exploitant en verhuurder in bijzondere gevallen over een te komen aftrekposten". De Bedrijfsafdeling Filmverhuurders had een amendement inge diend om in de definitie van de „omzet" ook te schrappen het woord „omzetbelasting". Na uitvoerige discussies werd het amendement teruggenomen met de mededeling, dat de Bedrijfsafdeling zich het recht voor behoudt de kwestie van de aftrek van de omzetbelasting bij de berekening van de filmhuur, te zijner tijd opnieuw aan de orde te stellen. Met de wijziging van artikel 12 van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden werd beoogd onbillijkheden weg te nemen, welke zich kunnen voordoen bij rigoureuze handhaving van het voorschrift, dat de exploitant, indien hij met de vertoningsver plichting in gebreke blijft, een auteursprijs moet betalen van een opbrengst als van een uitverkocht huis gedurende alle overeen gekomen voorstellingen over het tijdvak, waarin hij in gebreke is. Dat werd bereikt door aan deze bepaling toe te voegen: „of zoveel minder als de Bondsarbitrage billijk oordeelt". Op voorstel van het Hoofdbestuur werd verder besloten tot vaststelling van een nieuw Bedrijfsbesluit in zake de Uitvoering der Deviezenregeling overeenkomstig de tekst van het toen nog vigerende, doch op 31 December 1953 expirerende Bedrijfsbesluit van die naam, met dien verstande dat in de artikelen 1, 2 en 8 het jaartal „1953" veranderd werd in,,1954". Zij ten slotte nog vermeld de behandeling van een tweetal hoger beroepszaken in dezelfde vergadering van de Ledenraad. De eerste zaak had betrekking op een boetebesluit van het Hoofdbestuur opgelegd aan een lid-exploitant ter zake van een advertentie, welke in strijd werd geacht met de algemene bedrijfsbelangen. Het hoger beroep werd ongegrond verklaard en de beslissing van het Hoofd bestuur werd bevestigd. Het tweede beroep was ingesteld tegen een beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij de inschrijving van een permanente bios coop-B was geweigerd. Ook dit beroep werd verworpen. 87

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 94