Hoofdbestuursvergaderingen Reeds de beknopte maar duidelijke omschrij ving, welke artikel 14 der Statuten van de taak en rechtsbevoegdheid van het Hoofdbe stuur geeft, laat er geen twijfel over bestaan, dat van de leden van dit College bij de ver vulling van hun functie veel moet worden gevergd. Behalve de in de voorafgaande hoofdstukken gememoreerde veelheid van vraagstukken, welke het Hoofdbestuur in de loop van 1954 te behandelen kreeg, waren het daarom inzonderheid de nauw met het beleid der organisatie verbonden aangele genheden waarvan hier slechts een sum mier overzicht kan worden gegeven welke de voortdurende activiteit van de leden van het hoogste bestuurscollege eisten. Aan het begin van het verslagjaar was het Hoofdbestuur als volgt samengesteld: M. P. M. Vermin, Voorzitter; C. S. Roem, Vice-Voorzitter; Joh. Miedema, Secretaris; W. K. G. van Royen, Penningmeester; D. J. van Leen, Gedelegeerde; M. DesmetL. Groen, L. L. Lioni en R. Uges Jr., leden. Aan de beurt van aftreden waren de heren M. Desmet, Joh. Miedema en G. S. Roem. De heren M. Desmet en Joh. Miedema werden in de op 25 Mei gehouden jaarlijkse ledenver gadering bij enkele candidaatstelling herko zen. Ter voorziening in de vacature, ont staan door het aftreden van de heer C. S. Roem, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd de heer J. Weening bij enkele candi daatstelling gekozen. In zijn op 8 Juni ge houden vergadering heeft het Hoofdbestuur laatstgenoemde benoemd tot Vice-Voorzitter en de heer Joh. Miedema herbenoemd tot Secretaris van dit College. Het Hoofdbestuur kwam 23 maal bijeen (30 keer in 1953). Het Dagelijks Bestuur eveneens 23 maal (25 vergaderingen in 1953). Voor bereiding en wijziging Reglementen en Besluiten Reeds in 1953 was door de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders een voorstel tot wijziging van het reglement dier Afdeling ingediend. Tegen enkele der voorgestelde wijzigingen had het Hoofdbestuur op grond van Statu ten en Algemeen Bondsreglement bezwaren. Een door de Bedrijfsafdeling in overeenstem ming met de aanwijzingen van het Hoofd bestuur gewijzigd ontwerp werd daarop door dit College van een gunstig prae-advies voor zien en bij de Ledenraad aanhangig gemaakt. Het voorstel werd door de op 23 Maart ge houden vergadering van de Ledenraad on gewijzigd aanvaard. Het Hoofdbestuur heeft in de loop van de laatste jaren moeten vaststellen, dat er leden waren aan wie abnormaal vele sommaties van de Filmhuurschuld-Commissie gezonden moesten worden. Het College achtte het ge wenst aan dit misbruik paal en perk te stel len door verhoging van de in artikel 13 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en 35

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 35