lijker zou lijken dan de individuele verzekeringen, waarbij men zich er rekenschap van dient te geven, dat de voordelen veeleer zullen bestaan in het be dingen van bijzondere voorwaarden, dan in een groot verschil in premieheffing. De op Vrijdag 9 April 1954 gehouden jaarlijkse le denvergadering heeft zich met algemene stemmen uitgesproken voor het principe van een collectieve verzekering, welke te zijner tijd door een Afdelings- besluit tot stand zal worden gebracht. De ledenver gadering gaf daarbij het Afdelingsbestuur opdracht, deze aangelegenheid ten spoedigste in studie te nemen. Tijdens een op Vrijdag 14 Mei 1954 gehouden buiten gewone ledenvergadering heeft het Afdelingsbestuur verslag uitgebracht van zijn bevindingen en aan de leden een eerste ontwerp van de te stellen minimale eisen voorgelegd. Na een uitvoerige gedachtenwis- seling, waaraan door alle aanwezige leden werd deelgenomen, stelde het Afdelingsbestuur voor om, gezien het zeer gecompliceerde karakter van deze materie en het grote belang dat met een collectieve verzekering gemoeid is, de bestudering en verdere voorbereiding van de verzekering der zeer uiteen lopende risico'6 op te dragen aan een commissie. Tot leden van deze Commissie tot voorbereiding van een Collectieve Productieverzekering werden door de vergadering benoemd de heren Mr. H. B. F. J. A. Peters, Mr. N. van Velzen en de Administrateur. Bij de gedachtenwisselingen in de ledenvergaderingen der Afdeling kwam herhaaldelijk tot uiting, dat de zeer uiteenlopende leveringsvoorwaarden van de onderscheiden Nederlandse filmlabcratoria verwar rend kunnen werken. Het is voor de filmproducent van belang, dat hij bij het afsluiten van overeen komsten of bij nabestellingen rekening kan houden met vaste bedrijfsgebruiken, die het zakelijk verkeer tussen de leden beheersen. Er werd daarom een dringende behoefte gevoeld aan het vaststellen van enkele eenvoudige regels, welke bij dit verkeer in acht genomen dienen te worden. Een ontwerp Bedrijfsreglement Leveringsvoorwaarden werd daar toe door de jaarvergadering goedgekeurd en aan het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders toegezonden met het verzoek om eventuele op- of aanmerkingen kenbaar te maken. Dit is schriftelijk geschied, terwijl later een bespreking tussen beide Afdelingsbesturen plaats vond. Het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders oordeelde het raad zaam om ter zake van de leveringsvoorwaarden voor filmverhuurders een afzonderlijk ontwerp te maken. Met deze suggestie kon het Afdelingsbestuur zich verenigen, zodat het besloot de voorwaarden betrek king hebbende op de opdrachten tot het bewerken van filmmateriaal, welke door de leden-filmverhuur- ders worden verstrekt, te vervatten in een afzonder lijk concept, waarover met de Bedrijfsafdeling Film verhuurders overleg zal worden gepleegd. Inmiddels werd door de op 22 November van het verslagjaar gehouden buitengewone ledenvergadering der Afdeling een besluit Algemene Leveringsvoor waarden vastgesteld, dat niet alleen ten doel heeft ten normalisering van de zeer uiteenlopende leve ringsvoorwaarden van de laboratoria, maar inzon derheid ook de practische bescherming van de gees telijke eigendom van de producenten, waarmede juist bij de nalevering van copieën en de vervaardiging van nieuwe versies soms op zonderlinge wijze werd omgesprongen. Aanvankelijk had het Hoofdbestuur tegen dit besluit enige technische bezwaren, weshalve dit College ge bruik maakte van zijn in artikel 22 van het Af delingsreglement omschreven veto-recht. Nadien heeft het Hoofdbestuur naar aanleiding van een on derhoud met het Afdelingsbestuur met betrekking tot deze bezwaren enige practische aanwijzingen ge geven, welke geleid hebben tot het vaststellen van een gewijzigd Besluit Algemene Leveringsvoorwaar den, dat inmiddels in werking is getreden. Behalve de hiervoren gememoreerde programpunten werden in de ledenvergatleringen der Afdeling nog tal van andere organisatorische kwesties behandeld. De op Maandag 15 Maart gehouden buitengewone ledenvergadering heeft zich uitvoerig bezig gehou den met een aantal voorstellen, welke het Hoofd bestuur bij de Ledenraad aanhangig had gemaakt. Met betrekking tot bet voorstel tot het vaststellen van een Bedrijfsreglement op de Statistiek besloot de ledenvergadering er de aandacht van het Hoofd bestuur op te vestigen, dat de voorgestelde redactie gemakkelijk aanleiding zou kunnen geven tot ver warring en tot het doen van verkeerde opgaven, ter wijl het niet in de bedoeling van dit ontwerp kon liggen, dat opgave wordt verstrekt van copieën welke voor reclame-, propaganda- of voorlichtingsdoeleinden worden vervaardigd. Voorts werd besloten het Hoofd bestuur te verzoeken het onderwerpelijke voorstel te veranderen in die zin, dat geen wekelijkse, maar een maandelijkse opgave zou worden verstrekt. Deze voorgestelde wijzigingen werden door het Hoofd bestuur aanvaard. Op de o]) Vrijdag 9 April 1954 gehouden jaarver gadering der Afdeling werden de periodiek aftre dende Bestuursleden, de heren E. J. Verschueren, Secretaris, en W. Mullens, bij enkele candidaatstel- ling herkozen, terwijl de jaarstukken met algemene stemmen werden goedgekeurd. Tijdens de op Vrijdag 14 Mei van het verslagjaar ge houden buitengewone Afdelingsledenvergadering werd, behalve aan de reeds gememoreerde kwesties, bijzondere aandacht besteed aan de agenda van de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Bond, welke op 25 Mei daaraanvolgend plaats vond. De buitengewone ledenvergadering der Afdeling, ge houden op Maandag 22 November, heeft zich in zonderheid bezig gehouden met de door het Hoofd bestuur op de agenda van de Ledenraadsvergadering van 7 December geplaatste voorstellen, waarmede de Afdeling zich bleek te kunnen verenigen. Het Afdelingsbestuur heeft, desgevraagd door het Hoofdbestuur, schriftelijke adviezen uitgebracht onder meer met betrekking tot de benoeming van de leden van de Commissie Nieuwe Zaken, de Com missie Beroep Nieuwe Zaken, ter zake van een tech nische wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement, van de deelneming aan de nationale campagne van het Comité Vluchtelingenhulp 1954, van een aan vrage om toelating tot het lidmaatschap van de Bond om inschrijving in het Bedrijfsregister en van de televisie. Gedurende het verslagjaar hebben vertegenwoordigers van het Afdelingsbestuur verschillende malen be sprekingen gevoerd met het Hoofdbestuur ter zake 72

Jaarverslagen | 1954 | | pagina 71