Bondsarbitrage De samenstelling van de Commissie van Ge schillen onderging in dit verslagjaar geen wijziging, daar alle zitting hebbende leden door het Hoofdbestuur werden herbenoemd. Dat waren de heren C. van Willigen, Voorzit ter, J. Weening, plaatsvervangend Voorzitter, J. v. d. Horst, L. W. R. Meyer, H. J. de Vries, J. de Wilde, C. v. d. Wilden en A. F. Wolf f, leden. Door loting werden de kamers als volgt samengesteld Eerste Kamer: H. J. de Vries, Groningen en J. de Wilde, Amsterdam; Tweede Kamer: L. W. R. Meyer, Amsterdam en A. F. Wolf f, Utrecht; Derde Kamer: J. v. d. Horst, Amsterdam en C. v. d. Wilden, Haarlem. Als Secretaris trad wederom op de lieer H. W. Hagenberg. In het verslagjaar werden 8 zittingen gehou den, waarvan er 6 zijn gepresideerd door de heer C. van Willigen en 2 door de heer J. Weening. In totaal zijn in 1955 24 geschillen aanhangig gemaakt tegen 25 in 1954. Voorts zijn twee geschillen behandeld, welke in 1954 waren aanhangig gemaakt; drie andere geschillen kwamen in het verslagjaar niet meer in be handeling. In drie geschillen kwam door be middeling van de Commissie een minnelijke schikking tot stand. Tenslotte werden drie geschillen, die in 1954 aanhangig gemaakt waren, in 1955 ingetrokken. Samenvattende leidt dit tot het volgende totaaloverzicht Aantal geschillen in 195524 Aantal geschillen uit 19545 29 Niet behandeld in 19553 Ingetrokken geschillen in 1955 13 Minnelijke schikkingen in 1955 3 19 In 1955 behandelde geschillen waarin vonnis werd gewezen10 (1954: eveneens 10) De 24 geschillen uit 1955 zijn als volgt aan hangig gemaakt: 8 door ledeii-filmverhuurders contra leden exploitanten 5 door leden-exploitanten contra leden-film- verhuurders 1 door een lid-exploitant contra een lid-ex- ploitant 1 door een lid-filmfabrikant contra een lid- t'ilmf abrikant 1 door een lid-exploitant contra een donateur 1 door een lid-filmfabrikant contra een do nateur; 3 door donateurs contra leden-exploitanten; 3 door donateurs contra Ie den-filmverhuur ders 1 door een donateur contra een lid-filmfabri- kant. Twaalf van de hierboven genoemde geschillen waren zogenaamde betalingsgeschillen. Daar van werden er acht voor de openbare behan deling ingetrokken en zijn er drie nog niet behandeld. De behandelde geschillen geven iïeen aanleiding om daaraan een nadere be- schouwing te wijden. De vonnissen zijn gepu bliceerd in het orgaan Film. Raad van Beroep Door omstandigheden geschiedde de benoe ming van arbiters in het verslagjaar niet on middellijk na de jaarvergadering, doch in December. In 1955 werden hierdoor alle hoger beroepen door de in 1954 benoemde leden van de Raad van Beroep behandeld. De benoe mingen op 6 December door het Hoofdbestuur brachten in de samenstelling van de Raad enige wijziging, doordat de heer C. S. Roem zijn functie als Voorzitter ter beschikking had 2»

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 24