De Ledenraad had geen beroepen te behan delen. Als uitvloeisel van in liet verslagjaar en voor dien gewezen beslissingen van de daarvoor aangewezen Bondscolleges werden door het Hoofdbestuur de volgende inschrijvingen van nieuwe zaken in liet Bedrijfsregister verricht. Permanente bioscopen-A: De Drie Kolommen Aalsmeer, Calypso Amsterdam, Oliveo Boni (vervanging), De Harmonie Donk (vervan ging), City Joure (vervanging), Lido Noord- wijk a/Zee (vervanging), Luxor Nijmegen (herbouw), Lido Oude Pekela (vervanging), Lumière Rotterdam (herbouw), Thalia Rot terdam (herbouw), Metro Rotterdam-Zuid, Katholiek Leven Rijen en Astra Zevenaar. Permanente bioscopen-BDe Beurs Dintel- oord, Centrum Finsterwolde, Sint Maartens- huis Heeze, Royal Huizen, Odemarus Ootmar- sum, Thalia Oudewater en Stroud Putten. Geschrapt werden wegens opheffing de vol gende permanente bioscopen-A: Oliveo (oude zaal) Born, Harmonie (oude zaal) Beek en Donk, Tolhuis Joure, Casino Noordwijk, Lido (oude zaal) Oude Pekela, Centrum Oudewater en Harmonie Rijen, alsmede de permanente bioscopen-BFlora Aalsmeer en Centraal Ravenstein. Wegens het niet voldoen aan de minimum eisen van outillage, comfort en veiligheid wer den op last van liet Hoofdbestuur gesloten een A-bioscoop in Edam en twee B-zaken in Phi- lippine en Sluis. Een tijdelijk als B-zaak inge schreven exploitatie te Posterholt werd weder om als bioscoop-A ingeschreven wegens uit breiding van het aantal speeldagen na verbe tering van de zaal. Verder verplaatste een ondernemer in Uitgeest zijn bioscoop naar een nieuw gebouwde zaal, waarvoor echter zó laat inschrijving werd gevraagd dat deze vervan ging in het verslagjaar niet meer door het Hoofdbestuur gelegaliseerd kon worden. Doorgehaald werden voorts drie als verwoest ingescbreven zaken, die door herbouw waren vervangen, namelijk Luxor Nijmegen, Lumière en Thalia Rotterdam, alsmede de inschrijving van twee verwoeste zaken te Amsterdam en Tilburg, waarvan kwam vast te staan dat daar voor geen herbouwplannen bestonden en even min werden ingediend binnen de aan de be trokken leden gestelde termijn. Ingeschreven werden vier nieuw toegelaten filmproducenten en wel de N.V. Amsterdam Film, L. van Gasteren, C. Huguenot van der Linden en O. van Neijenhoff, alsmede het nieuwe filmverhuurkantoor Lex Film van de heer A. Zomerplaag te Amsterdam. Aan 22 aanvragers werd de gevraagde toestem ming verleend tot het overnemen en voortzet ten of het veranderen van de onderneming- vorm van 20 permanente bioscopen, een rei zende bioscoop en een filmverhuurkantoor. In één geval werd de gevraagde toestemming voor het overnemen van een filmverhuurkan toor geweigerd, omdat de betrokken zaak in feite niet voldeed aan de vereisten voor het lidmaatschap en haar inschrijving slechts was gehandhaafd om haar gelegenheid tot liqui datie te geven. Daarnaast werden uiteraard tientallen andere inschrijvingen verricht, die betrekking hadden op het in- en uittreden van bestuurders en commissarissen, alsmede andere aangelegen heden van administratieve aard. Ter bescher ming van een lid, dat zijn bioscoopbedrijf had verloren als gevolg van overmacht, legde het Hoofdbestuur schriftelijk vast, dat het de rech ten van betrokkene op hervatting van zijn bedrijf binnen een zekere termijn erkende. Ook te dezen aanzien werden geen beroepen bij de Ledenraad aanhangig gemaakt. Zij ten slotte vermeld, dat achttien bioscopen- A tot welker exploitatie in de jaren 1954 en 1955 toestemming was verleend door de nieuwe zakencommissies, respectievelijk het Hoofdbestuur, op 1 Januari 1956 nog niet ge bouwd of niet gereed waren voor exploitatie, en wel in: Amersfoort, Arnhem, Eindhoven (2), 's-Gravenhage, Groningen, Nijmegen, Rot terdam (4), Susteren, Steenwijk, Tilburg (2), Utrecht (2) en Woerden. Het aantal aahen Het aantal op 1 Januari 1956 ingeschreven, in bedrijf zijnde permanente bioscopen, bedroeg 528 met een totaal van rond 250.000 zitplaat sen. De vermeerdering van het aantal biosco pen bedroeg dus niet meer dan zes tegenover een uitbreiding van capaciteit met zeven dui zend zetels. Er werden namelijk 21 nieuwe zaken inge schreven met een totaal zitplaatsenaantal van 29

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 30