stukken die zij om de een of andere reden hadden verwijderd niet aan de film monteer den, alvorens tot doorzending over te gaan. Door dit euvel werden vooral de filmverhuur kantoren gedupeerd, aangezien zij vele meters materiaal moesten gebruiken voor de vervaar diging van nieuwe start- en eindstukken en de copieën door het ontbreken van deze stukken ernstig werden beschadigd. Daarenboven ont stond er verwarring en deden zich vergissin gen voor, waarvan inzonderheid de exploitan ten die de filmcopieën nadraaiden nodeloos moeilijkheden ondervonden. Het Hoofdbestuur heeft er bij de leden-exploi- tanten bij circulaire d.d. 18 Maart 1955 op aangedrongen er nauwlettend op toe te zien, dat de operateurs de start- en eindstukken van elke acte, voorzover die bij het gebruik in de bioscoop zijn verwijderd, weer vóór de verzending op de juiste wijze aan de films plakken. wierp gedurende het verslagjaar in overleg met een deskundige op het terrein van de bedrijfspensioenfondsen een plan, hetwelk als grondslag zou kunnen dienen voor een alge mene regeling. Aangezien voor de nadere uit werking van het plan gegevens nodig waren omtrent aantal, leeftijden en lonen der voor de pensioenregeling in aanmerking komende personen, heeft het Hoofdbestuur een enquête dienaangaande onder de leden ingesteld, welke aan liet einde van het verslagjaar nog niet was beëindigd. Vermoedelijk zal de be studering van het onderhavige ingewikkelde vraagstuk in de loop van 1956 zover zijn ge vorderd, dat alsdan een definitief project aan de algemene ledenvergadering kan worden voorgelegd. In de studiecommissie, welke tijdens het ver slagjaar geen wijziging onderging, hebben zit ting de heren L. Groen en R. Uges Jr., leden van het Hoofdbestuur, en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. Filmnummer Tussen de Rails*' Daartoe benaderd door de redactie van het maandblad voor de Nederlandse Spoorwegen „Tussen de rails" betuigde het Hoofdbestuur zijn instemming met het voornemen om ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan der cinematografie een nummer van dit maand blad geheel te wijden aan de film in het alge meen en het Nederlandse film- en bioscoop bedrijf in het bijzonder. Dit nummer, hetwelk in de maand December van het verslagjaar in de treinen heeft gehangen en daardoor een groot aantal lezers heeft bereikt, werd in over leg met de Bond geredigeerd. Het hield een aantal interessante, op bevattelijke wijze ge schreven artikelen in, terwijl het bedrijf van de gelegenheid tot het plaatsen van annonces een ruim gebruik maakte. De onderwerpelijke publicatie heeft ongetwijfeld bijgedragen tot een beter begrip bij het publiek omtrent het verschijnsel film en omtrent het karakter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en het daar in georganiseerde bedrijfsleven. Onderxoeh naar de mogelijkheid tot oprichting van een Bedrijfspensioenfonds De studiecommissie, die door het Hoofdbe stuur is benoemd met de opdracht de moge lijkheid te onderzoeken van de invoering van een landelijke pensioenregeling voor de leden en het personeel van leden van de Bond, ont- Filmstatistiek en Opinie-onderasoeh In het kader van een uitgebreid opinie-onder zoek met betrekking tot de vrije-tijdsbeste ding, hetwelk wordt verricht door het Centraal Bureau voor de Statistiek, zal tevens aandacht worden besteed aan film en bioscoop. Aange zien de uitkomsten van dit onderzoek, die in een publicatie zullen worden neergelegd, voor liet gehele film- en bioscoopbedrijf van groot belang kunnen zijn, heeft het Hoofdbestuur besloten het Centraal Bureau voor de Statis tiek volledige steun te verlenen bij de uitvoe ring van de enquête. Voorts zal het Centraal Bureau voor de Sta tistiek met medewerking van het Bondsbureau een nieuwe uitgave verzorgen van de „Sta tistiek van het Filmwezen", waarvan de laatste uitgave betrekking heeft op het jaar 1950. Met de beide enquêtes werd nog in het ver slagjaar een aanvang gemaakt. Lidmaatschappen Wegens verlies der vereisten of door overlijden vervielen 18 leden van het lidmaatschap. Toe gelaten werden 23 nieuwe leden, waardoor het aantal op 1 Januari 1955 ingeschreven leden 393 bedroeg. Gezamenlijk exploiteerden zij op die datum 623 zaken. Hiervan is een overzicht geplaatst op pagina 28 van dit verslag. 12

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 43