inzichten van de Regering het karakter van een algemeen erkende feestdag en kregen de werknemers in de meeste bedrijven op die dag vrijaf met behoud van loon. Aangezien het geven van een vrije dag op de Bevrijdingsdag voor de bioscopen moeilijk heden met zicli zou kunnen brengen, drong liet Hoofdbestuur er bij de leden op aan om, overeenkomstig de desbetreffende suggestie van de Sociale Commissie voor liet Neder landse Bioscoopbedrijf en gelet op het advies van de Afdelingsraad, het personeel op 5 Mei vrijaf te geven of, voorzover zulks niet uitvoer baar was, bet een extra loon van een dag toe te kennen. Stichting „Bio-Vacantieoord" De collectes van de Stichting „Bio-Vacantie- oord" hebben in 1955 hoogst bevredigende resultaten opgeleverd. De van Vrijdag 24 De cember 1954 tot en met Donderdag 6 januari 1955 gehouden Kerstcollecte had een opbrengst van 163.772.26, waarin begrepen 568.11 aan ingewisseld vreemd geld en 1.552.79 aan ingewisselde oude munten en beschadigd bankpapier. Vergeleken met de Kerstcollecte van 19531954 valt een stijging te bespeuren van ƒ3.921.69. Gezien de resultaten van de zomercollecte van 1953 besloot liet Bestuur van de Stichting geen inzameling te houden niet Pasen, maar in plaats daarvan een collecte te bouden van 22 tot en met 28 Juli. Uit de opbrengst van deze zomercollecte bleek wel, dat dit besluit volkomen gerechtvaardigd was. Deze opbrengst bedroeg namelijk 123.845.42, waarbij inbegrepen een bedrag van f 403.51 aan vreemd geld en 2.Ü00.42 aan oude mun ten die konden worden ingewisseld, hetgeen 23.791.36 meer was dan de opbrengst van de Paascollecte van 1954. Dit fraaie resultaat, betwelk mogelijk is ge maakt door de liefdadigbeidszin van de bioscoopbezoekers en de voortreffelijke mede werking van de leden-exploitanten en hun personeel, heeft bijgedragen tot instandhou ding en uitbreiding van de charitatieve arbeid van de Sticbting. Het Hoofdbestuur heeft ook dit jaar bet ,TBio- Vacantieoord" gesteund door een bijdrage van 1.125.—. Het Bestuur van de Sticbting was aan bet eind van liet verslagjaar als volgt samengesteld: Job. Miedema, Voorzitter; R. Uges Jr., Secre taris; W. K. G. van Royen, Penningmeester; j. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, C. van Liere, W. G. Veldhuizen, M. P. M. Vermin, J. Visser, J. Weening en C. van Willigen, leden. Het Nederlandsche Roode Kruis Evenals in het verleden heeft het Hoofdbe stuur ook in 1955 een beroep gedaan op de leden het Nederlandsche Roode Kruis te steu nen in zijn streven tot versterking van zijn middelen door medewerking te verlenen aan de geldinzameling die dit jaar van 7 tot en met 13 October in de bioscopen is gehouden. Uit de opbrengsten van deze collecte blijkt wel, dat de leden het advies van het Hoofd bestuur op prijzenswaardige wijze hebben op gevolgd. Wederom kan namelijk een stijging van de opbrengst der collecte worden gecon stateerd. Terwijl de inzameling in 1954 rond 87.540.opleverde, steeg de opbrengst in bet verslagjaar tot 90.100.hetgeen een vermeerdering betekent van 2.560. De milddadigbeidszin van de bioscoopbezoe kers werd mede opgewekt door de vertoning in de bioscopen van een der propagandafihnp- jes van het Roode Kruis „Paraat" en „Helpt helpen". De Opbrengst van de collecte zal ditmaal spe ciaal ten goede komen aan de boottochten welke bet Roode Kruis jaarlijks voor chroni sche invaliden organiseert. Het Hoofdbestuur van het INederlandsche Roode Kruis heeft zijn bijzondere erkentelijk heid betuigd voor de medewerking die het van liet Hoofdbestuur en de leden van de Bond beeft ontvangen. Het Koningin Wilhelmina Fonds Gezien de noodzaak, dat het Koningin Wil helmina Fonds zijn werkzaamheden op liet gebied van de kankerbestrijding op intensieve en verantwoorde wijze kan voortzetten, heeft liet Hoofdbestuur de leden verzocht het pro- pagandafilmpje „Als" in de periode van 26 Augustus tot en met 8 September 1955 gedu rende één week in hun bioscopen te vertonen en medewerking te verlenen aan het organise ren van een collecte na afloop van de voorstel lingen te houden in de hall of bij de uitgangen van de theaters. 45

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 46