reorganisatie), Karlova Vary (op voorwaarde dat het niet-politieke karakter wordt gewaar borgd), Edinburgh en Venetië. Door zijn lidmaatschap van de Unie en de Federatie, welke formeel als adviserende in stituten van de Unesco zijn erkend, was de Nederlandsche Bioscoop-Bond in 1955 op ver schillende internationale bijeenkomsten ver tegenwoordigd, onder meer op de in Juni te Luxemburg gehouden driedaagse vergadering van het reeds in dit overzicht genoemde Con gres International des Organisations interes- sées a la Diffusion des Oeuvres de 1'Esprit (C.I.D.E.) en op de in September tijdens het festival te Edinburgh door de Unesco georga niseerde conferentie in zake kinderfilms, welke reeds elders werd gememoreerd. Op de van Maandag 27 Juni tot en met Zater dag 2 Juli te Arnhem gehouden Filmweek, gaven vele vooraanstaande persoonlijkheden uit het internationale filmwezen acte de pré- sence. Behalve door onderscheiden acteurs, actrices en filmers van naam, werden de mani festaties onder meer bijgewoond door de he ren: H. Dutillieu, F. Bosmans en L. Weyers, respectievelijk Voorzitter, Bestuurslid en Al gemeen Secretaris van de Vereniging der Kine- mabestuurders van België; Mare Turfkruyer, Voorzitter van de Fédération Internationale de la Presse Cinématographique (Fipresci) R. Theile, Voorzitter, en W. Fischer, Directeur van het Zentral Verband der Deutschen Film theater Sir Henry L. French, Directeur-Gene raal, en R. Clark, Voorzitter, van de British Film Producers' AssociationO. Hermez, Vice- Voorzitter, en P. Jung, Adjunct-Secretaris, van de Fédération Nationale des Cinémas Fran cais; Avv. Villa, Bestuurslid van de Associa- zione Generale Italiana dello Spettacolo (AGIS) M. Spiegel, European Continental Manager van de Motion Picture Export Asso ciation of America; C. A. Dymling, Voorzitter van de Föreningen Sveriges Filmproducenter en Dr. Th. Kern, Secretaris van de Schweizer Lichtspieltheater Verband. Deze contacten met buitenlandse bedrijfsorga nisaties droegen niet weinig bij tot verstevi ging van de internationale betrekkingen, waar door de uitwisseling van ervaringen en het overleg in zake gemeenschappelijke proble men ten zeerste werd bevorderd. 49

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 50