Ledenvergadering In het kader van de Film week werd de jaar lijkse algemene ledenvergadering op 21 en 28 Juni in het Provinciehuis te Arnhem gehou den. De openingsplechtigheid werd verricht door Jhr. Dr. C. G. C. Quarles van Ufford, commissaris van de Koningin voor de provin cie Gelderland. Ook de heer Ch. G. Matser, burgemeester van Arnhem, was bij deze plech tigheid aanwezig. Elders in dit verslag komt een gedetailleerd rapport over de Filmweek voor, zodat hier volstaan moge worden met te releveren, wat ter jaarvergadering is behandeld. Na de goed keuring van het jaarverslag heeft de heer R. Uges Jr. verslag uitgebracht over de werk zaamheden van de Studiecommissie voor het pensioenvraagstuk, waarbij hij een beroep op alle leden heeft gedaan om hun volle mede werking te verlenen aan het welslagen van de enquête, welke voor het verzamelen van de vereiste gegevens zou worden gehouden. De heer M. P. M. Vermin te Maastricht werd bij enkele candidaatstelling tot voorzitter van het Hoofdbestuur herkozen. Hij verklaarde zich om gezondheidsredenen genoodzaakt te zien deze benoeming slechts te aanvaarden op voorwaarde, dat er tegen het einde van 1955 een nieuwe voorzitter zal worden benoemd. In de vacature ontstaan door het aftreden van de heer L. L. Lioni, die zich niet meer voor de functie van Hoofdbestuurslid beschikbaar wil de stellen, werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer B. J. Schimmel te Amsterdam. Voor de vacature ontstaan door het periodiek aftreden van de heer R. Uges Jr. te 's-Graven- hage waren candidaat gesteld het aftredend lid van het Hoofdbestuur en de heer W. F. Dubbeldeman te Amsterdam. Bij de stemming met briefjes bleek de heer Uges de meeste stemmen te hebben verworven, waarmede hij tot lid van het Hoofdbestuur was herkozen. Op de tweede dag der vergadering bracht de commissie van rapporteurs, bestaande uit de heren E. Alter, C. S. Roem, H. J. de Vries en A. F. Wolff rapport uit over haar bevindingen ter zake van de rekening en verantwoording van het financieel beheer over 1954 en de be groting van ontvangsten en uitgaven over het jaar 1955. De penningmeester, de heer W. K. G. van Royen heeft de gemaakte opmerkingen uitvoerig beantwoord. Hierna werden de rekening en verantwoording over 1954, de balans en rekeningen der afde lingen goedgekeurd en de begroting overeen komstig het voorstel van het Hoofdbestuur vastgesteld. De aftredende leden van de Filmbeurscommis sie, de heren A. J. Dresscher te Amstelveen, Ch. L. Hart te Beverwijk en J. Nijland Sr. wer den herkozen. Voorts werd besloten om het vaststellen van de plaats, waar de jaarvergadering in 1956 zal worden gehouden, over te laten aan het Hoofd bestuur. 51

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 52