Het Bondsbureau De personeelsbezetting van het Bureau onder ging in het afgelopen jaar geen wijziging welke noemenswaard is. Zij was als volgt sa mengesteld: directie en secretariaat 7, administratie 11, controle- en technische dienst 5, typekamer 5, telefoon, expeditie en archief 5 en huishou delijke dienst 4, dus in totaal 37 personen. Een ernstig verlies trof ons door het over lijden op 19 April van Mevr. C. Reuvers- Kroese, die gedurende tien jaren haar beste krachten had gegeven aan de huishoudelijke dienst van het Bureau. Bij de ter aardebestel ling op 23 April, welke behalve door de familie door alle leden van het personeel werd bijge woond, heeft de Bondsdirecteur in de aula van de Nieuwe Oosterbegraafplaats woorden van troost gericht tot de zwaargetroffen familie en de nagedachtenis van de overledene geëerd. Met voldoening mag worden teruggezien op al hetgeen het Bureau in het afgelopen jaar heeft gepresteerd. Zonder dat de bezetting behoefde te worden uitgebreid, heeft het door doelmatige indeling van werkzaamheden en een beperkte overwerkregeling de verschillen de extra werkzaamheden, welke het werden opgedragen, tot tevredenheid kunnen verrich ten. Met name heeft de ijver van vele mede werkers het zijne bijgedragen tot het vlot ver loop van de Film week Arnhem. De admini stratieve werkzaamheden welke moesten wor den verricht, strekten zich mede uit over vijf- en twintig afzonderlijke besturen, commissies en raden. Behalve de bijzondere zorg, welke de Bonds directeur naast zijn gewone werkzaamheden had te besteden aan de oplossing van het ver- makelijkheidsbelastingvraagstuk en de her ziening van het Bumatarief, vroeg dit jaar de organisatie van de eerste Nederlandse Film- week te Arnhem veel van zijn tijd. Voor de toegewijde medewerking welke hij daarbij van de zijde van het Bureaupersoneel mocht ondervinden, past hier een woord van dank. Tot de taak van het Bureau behoort ook de redactie en de verzorging van het Bondsorgaan en de verdere Bondsuitgaven. Dit jaar is uit voering gegeven aan een lang gekoesterd plan tot verfraaiing en verbetering van het Bonds orgaan en het jaarverslag, welke hierdoor beter dan voorheen aan hun doel beantwoor den. Tevens verscheen van de hand van de heer L. Claassen ingevolge de hem verstrekte opdracht een boekje over grootbeeldprojec- tie, dat in een groot aantal exemplaren is verspreid. Ontvangen brieven en telegrammen: 21.802 (vorig jaar 17.549) verzonden brieven en telegrammen: 9.278 (9.564) verzonden gestencilde circulaires: 33.330 (33.314) stencilstukken, zoals notulen, reglementen, be slissingen, vonnissen en rapporten: 557 (631) vergaderingen: 194 (182); bezoekers: 1.767 (2.200); ontvangen, gecontroleerde en ingeboekte re- cettestaten: 55.000 (53.000); boekingen in verband met Bumaverplichtin- gen (exclusief codeer- en rekenwerk) 195.000 (220.000). Werkzaamheden recette-controledienst De aan de dienst verbonden employé's van het Bondsbureau stelden in 1955, naast een viertal onderzoeken van bijzondere aard, 467 (459) periodieke recette-controles in naar volledig heid en juistheid der door leden-exploitanten in contröleperioden van circa een jaar gedane recette-verantwoordingen. 53

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 54