Afdeling Het Noorden Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten heb ik de eer U aan te bieden het Jaarverslag van onze Afdeling over het jaar 1955. De belangrijkste gebeurtenis voor onze Afdeling in het afgelopen jaar is wel het afscheid geweest van de heer G. J. Milius als Voorzitter van onze Afdeling. In zijn afscheidswoorden achtte hij het moment gekomen om te gaan nu hij de zestigjarige leeftijd had bereikt, na dertig jaar Bestuurslid en twintig jaar Voorzitter van onze Afdeling te zijn geweest. De heer H. J. de Vries werd gekozen tot Voorzitter. Deze zeide zich ervan bewust te zijn een zware taak op zich te hebben genomen, doch zijn best te zullen doen een man als de heer Milius op te volgen. Hierop werd de heer Milius benoemd tot Erevoorzitter van onze Afdeling, een besluit dat met algemene instemming werd genomen. Ook de heer Joh. Miedema sprak de scheidende Voorzitter namens het Hoofdbestuur toe. Door het aftreden van de heer Milius werd de heer J. S. Thedinga aan het Bestuur toegevoegd, terwijl de heer G. Schepel de Secretarisfunctie overnam van de heer De Vries. Het Bestuur bestaat thans uit de volgende heren: H. J. de Vries, Voorzitter; J. J. Abeln, Vice-Voorzitter G. Schepel, SecretarisH. Zondervan, Penningmeester Joh. Miedema, Commissaris; H. Bisschop, Commissaris en J. S. Thedinga, Commissaris. In 1955 rezen er moeilijkheden met het Provinciaal Electrisch Bedrijf te Groningen. In een onderhoud met de directie en ons Dagelijks Bestuur werd een zeker resultaat bereikt. De vermakelijkheidsbelasting werd in verschillende ge meenten herzien en thans is er in onze Afdeling geen enkele gemeente meer met een hoger belastingpercen tage dan 25, met uitzondering van de gemeente Belling- vvolde, welke 30 heft. In vele gevallen is er een spe ciaal tarief voor films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e van de Bioscoopwet. In 1955 deden er zich geen nieuwe beeldformaten of geluidssystemen voor, zodat aangenomen mag worden, dat men zich over het algemeen zal wijden aan de ver volmaking ervan. In de Verenigde Staten kwam men tot ontwikkeling van het Todd-AO-systeem, wat de pro jectie van 70 mm film beoogt. Evenmin als Cinerama zal dit iets voor de Nederlandse theaters zijn. De Nederlandse filmindustrie bloeide in 1955 weer op met „Ciske de Rat" en de Polygoon kleurenfilm „De Koninklijke reis". De recettes gaven over het algemeen een geringe verho ging te zien. Ondanks het mooie zomerweer mochten onze leden toch niet spreken van een slechte zomer. Drie maal werd er in Groningen in het gastvrije hotel „Frigge" met onze leden vergaderd. De eerste verga dering op 2 Maart is reeds gememoreerd aan het begin van dit verslag. Op 22 Juni werd de tweede vergadering gehouden en werd de agenda voor de jaarlijkse leden vergadering te Arnhem behandeld. De derde en laatste vergadering vond plaats op 20 October. Als belangrijk ste punt werd behandeld de agenda van de vergadering van de Afdelingsraad, waarin onder meer filmhuurcon- dities, bouwstop, afvloeiing van technisch personeel, vacantie en verhoging van vacantietoeslagen werden be handeld. Verschillende van onze leden gingen over tot vernieu wing van hun zaken, met name Witte, Heerenveen; Schouwburg, HarlingenCity, Joure en Amicitia, Sneek. De heren Lubberman en Hollemans openden nieuwe zaken respectievelijk in Finsterwolde en in Oude-Pe- kela. Als vorige jaren werden er in 1955 weer diverse trade-shows in Groningen gehouden. Moge ik dan eindigen met de hoop uit te spreken, dat onze leden in goede gezondheid en succes in zaken nog lang gespaard mogen blijven als steunpilaren in ons mooie bedrijf en onze organisatie. Delfzijl, 28 Januari 1956. G. SCHEPEL, Secretaris. 81

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 80