Afdeling Het Oosten De samenstelling van het Afdelingsbestuur onderging in dit jaar geen wijziging. Het bestond uit de volgende leden: C. M. Westland, Voorzitter; J. H. Kroon, Vice-Voorzit- ter; A. Jansen, Secretaris; K. W. Elverding, Penning meester; H. J. Snelders, lid. Een belangrijke gebeurtenis voor onze Afdeling had in Arnhem plaats, waar de jaarvergadering van de Neder- landsche Bioscoop-Bond werd gehouden tijdens de Filmweek daar ter plaatse. Het bedrijf verheugde zich over de tegenwoordigheid van talrijke hoge autoriteiten. In het Provinciehuis werd de heer Van Biene begiftigd met een hoge onderscheiding. De Secretaris-Generaal van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, Mr. H. J. Reinink deelde mede, dat het Hare Majesteit Koningin Juliana had behaagd de heer Van Biene te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het Afdelingsbestuur stelt er prijs op, de heer Van Biene in dit jaarverslag nog eens hartelijk met deze hoge en ongetwijfeld welverdiende onderscheiding ge luk te wensen. Nieuwe theaters verrezen in dit jaar in Nijmegen (Luxor), Zevenaar (Astra) en Ootmarsum (Odemarus Theater), terwijl elders exploitanten door verbouwing, onder andere in Ede en 's-Heerenberg, blijk gaven van hun activiteit. Wat betreft de vermakelijkheidsbelasting spijt het ons geen optimistische klanken te kunnen doen horen. Belangrijke plaatsen in onze Afdeling handhaven nog steeds een hoog percentage, ondanks de goede voorbeel den, die grote steden met veel vreemdelingenverkeer en met een bioscoopminded publiek reeds gaven door het percentage tot een redelijk peil terug te brengen. Het Afdelingsbestuur stelt zich voor de betreffende gemeen tebesturen te bezoeken, ten einde vast te stellen, op welke wijze deze ongemotiveerde discriminatie van ons bedrijf ten opzichte van andere vermakelijkheden moet worden bestreden. A. JANSEN, Secretaris. 82

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 81