Technische Commissie 18 In de samenstelling van de Technische Com missie kwam dit jaar geen verandering en zij zag er derhalve evenals in 1956 als volgt uit: D. J. van Leen, Wassenaar, Voorzitter; O. P. Besseling, Amsterdam; D. Siem Jr., Amster dam; M. Cornelissen, Amsterdam; G. H. Groe- newegen, Leiden; L. B. Kagenaar, Utrecht; H. W. Hagenberg, Secretaris en L. Claassen, plaatsvervangend Secretaris. Daar zich geen bijzondere problemen van technische aard voordeden, behoefde de Com missie niet in vergadering bijeen te komen. Het aantal technische controles, dat in 1957 werd ingesteld, was lager dan in 1956 als gevolg van het feit, dat de technische inspec teur veel tijd moest besteden aan voorberei dende werkzaamheden op technisch gebied ten behoeve van de Filmweek Den Haag. Niettemin bedroeg het aantal hercontroles 285 tegen 319 in 1956 en het aantal bijzondere controles 87 tegen 98 in 1956. Het aantal in ventarisatie-controles liep terug van 40 tot 8, daar alleen enige nieuwe bioscopen geïnven tariseerd behoefden te worden. Met het houden van lezingen ten behoeve van operateurs over het onderwerp filmbehande- ling werd dit jaar een aanvang gemaakt. Er vonden twee lezingen plaats en wel in Arnhem en Den Bosch, welke zich in een bijzonder grote belangstelling mochten verheugen. In het orgaan „Film" is hieraan reeds de nodige aandacht besteed, zodat hier kan worden volstaan met de mededeling, dat het in het voornemen ligt om deze lezingen ook in het komende jaar voort te zetten. Ten aanzien van de nieuwe projectie- en geluidssystemen kunnen wij nagenoeg hetzelf de geluid laten horen als in 1956. De uitrusting van bioscopen voor de projectie van cinema- scope-films met optisch geluid nam geleidelijk toe en wel van 252 bioscopen per eind 1956 tot 268 per het einde van dit verslagjaar. De inrichting van bioscopen voor vertoning van films met magnetisch geluid bleef ook dit jaar zeer beperkt en steeg van slechts 40 tot 43 bioscopen. Buiten de uitbreiding van de technische outillage der bioscopen ten behoeve van nieuwe projectie- of geluidssystemen werd echter in vele gevallen, mede op instigatie van onze technische dienst, in het afgelopen jaar weer veel gedaan om de outillage van de bioscopen te verbeteren. Ter verkrijging van een duidelijk inzicht in de omvang der verbeteringen zal wederom een splitsing in drie categorieën worden toe gepast, welke categorieën de volgende beteke nis hebben: Categorie A kleine verbeteringen, waaronder wij ver staan het vernieuwen van de projectie installatie, verbetering van de zitplaatsen, verbeteringen van ondergeschikte aard aan de overige inventaris van zalen, foyers of halls, of verbeteringen in de veiligheids maatregelen. Categorie B grote verbeteringen, waaronder wij verstaan vernieuwing of zeer aanzienlijke verbete ring van de projectie-apparatuur, gepaard gaande met verbeteringen van de zaal- outillage zoals vernieuwing van stoelen, ge deeltelijke verfraaiing of vernieuwing van de overige inventaris, al of niet met inbe grip van verbeteringen op het gebied van de veiligheid. Categorie C zeer grote verbeteringen, waaronder wij verstaan een totale restauratie van de bio-

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 19