Nieuwe zaken 23 In het afgelopen jaar werden door de Com missie Nieuwe Zaken tien zittingen gehouden, waarvan negen onder leiding van Mr. G. M. Greup en één onder leiding van de plaats vervangend Voorzitter, Mr. A. D. van Assen- delft de Coningh. In deze tien zittingen wer den 20 aanvragen behandeld. In de zitting van 6 Maart werd de Secretaris der Commissie bij monde van de Voorzitter in tegenwoordigheid van alle leden en plaats vervangende leden gecomplimenteerd met het feit, dat hij op 1 Maart 25 jaar aan het Bonds bureau verbonden was. De Voorzitter bood hem in een hartelijke toespraak een geschenk aan van de leden. In de zitting van 20 November herdachten de leden en plaatsvervangende leden het feit, dat hun Voorzitter, de heer Mr. G. M. Greup, op 11 November 1957 tien jaar Voorzitter was van de Commissie Nieuwe Zaken. De heer J. A. L. Kemps bracht de Voorzitter namens de leden hulde voor zijn voortreffelijke en integere leiding gedurende al die jaren en overhandigde hem namens hen een geschenk. Tevens werd door hem gememoreerd, dat ook de heer C. J. Blad en de Secretaris tien jaar geleden hun arbeid voor de Commissie Nieuwe Zaken aanvingen, waarbij hun even eens een aardige attentie werd bereid. Behalve de voorzitters bestond de Commissie bij de aanvang van het verslagjaar uit de volgende leden: C. J. Blad, L. van Dommelen, J. A. L. Kemps en B. J. Schimmel. Plaats vervangende leden waren L. W. R. Meyer en Louis van Praag. Als Secretaris fungeerde de heer A. H. Pieterse van het Bondsbureau. Na de jaarlijkse ledenvergadering werden de zitting hebbende leden en hun plaatsver vangers herbenoemd, met dien verstande, dat L. van Praag werd vervangen door J. van Bentum, die ook vroeger reeds deel uitmaakte van de Commissie, maar geruime tijd in het buitenland had vertoefd. De leden van de Commissie Nieuwe Zaken herbenoemden op voorstel van het Hoofd bestuur tot Voorzitter, Mr. G. M. Greup, en tot plaatsvervangend Voorzitter, Mr. A. D. van Assendelft de Coningh. Laatstgenoemde trad echter medio 1957 af wegens zijn benoe ming tot Consul in Innsbrück. In deze vacature werd in het afgelopen jaar niet voorzien. Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken Voor de exploitatie van zeven nieuwe perma nente bioscopen-A werd toestemming verleend en wel respectievelijk in Amsterdam, Drunen, Heerlen (2), Heiloo, Nuth (verandering van B in A) en Paterswolde. In Amsterdam en Heerlen werd een onderzoek ter plaatse in gesteld, omdat de Commissie dit voor een juiste oordeelvorming noodzakelijk achtte. Zij weigerde de gevraagde toestemming voor de exploitatie van een nieuwe bioscoop te Enschede (dit was de derde aanvrage voor hetzelfde pand), te Nijmegen (de verandering van een noodbioscoop in een permanente bioscoop-A) en te Utrecht. Verder verleende de Commissie toestemming voor drie nieuwe productiezaken, waarvan er één naderhand verviel, omdat de betrokken aanvraagster op haar verzoek op de Lijst van Geen Bezwaar werd geplaatst. In twee gevallen werd toestemming gegeven voor de exploitatie van nieuwe bedrijfstakken van een filmproductiezaak, namelijk één voor de bedrijfstak a (de productie van speelfilms) en één voor de bedrijfstak b (de productie van journaalfilms). Voor de bedrijfstak c van een filmverhuurkantoor (de verhuur aan biosco-

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 24