38 geboden ontvangst in het Palace Hotel te Scheveningen kwam een feestelijk einde aan deze tweede filmweek., welke ongetwijfeld heeft voldaan aan het doel hetwelk de orga nisatoren zich voor ogen hadden gesteld, namelijk het tot stand brengen van een natio nale manifestatie op filmgebied in de ruimste zin. Gezien het welslagen van deze tweede filmweek, dat voor een belangrijk deel te danken is aan de grote werkkracht en het onverflauwde enthousiasme van alle betrok kenen, zou het zeker aanbeveling verdienen zodanige manifestaties ook in de toekomst regelmatig te houden en aldus een traditie op filmterrein hier te lande te scheppen. Filmstatistiek en opinie-onderzoek In zijn onderzoekingen naar de vrije-tijds besteding van het Nederlandse volk heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek een uit gebreid opinie-onderzoek doen plaatsvinden in de winter van 1955/1956, waarbij de ge- enquêteerden ook een groot aantal vragen gesteld werd over bioscoopbezoek, filmvoor- keur, filmwaardering etc. Het Hoofdbestuur was er zich van bewust, dat de uitkomsten van een dergelijke enquête van onschatbare waarde zouden kunnen zijn voor het toekom stige beleid zowel van de organisatie alsook van de individuele film- en bioscoopbedrijven. Het College had met het 002 op de bijzondere betekenis van het onderzoek voor het gehele bedriif niet alleen besloten hieraan belang rijke financiële steun te verlenen, maar ook door het bescbikbaarstellen van uitvoerige gegevens uit de Bondsadministratie een zo orondig mogelijke studie tot stand te brengen. Het verwerken van alle gegevens vergde uiteraard een enorme hoeveelheid arbeid. Het Centraal Bureau voor de Statistiek maakte daarbij onder meer gebruik van de adviezen welke van Bondswege verstrekt werden. Reeds od het congres, waarmede de Nederlandsche Bioscoop-Bond de Internationale Filmweek Den Haag op 17 Juni van het verslagjaar in leidde, kon Drs. J. de Bruvn, Hoofd van de Afdeling Culturele Statistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek, onder wiens leiding het onderzoek was uitgevoerd, vele belang wekkende inlichtingen verstrekken. Kort daarop verscheen het derde deel van de serie publicaties over de vrije-tijdsbesteding met als onderwerp „Bioscoopbezoek". Hieraan voor afgegaan waren de delen „Methodologische inleiding" en „Avond- en weekendbesteding", welke delen beschouwd kunnen worden als een algemene inleiding tot het rapport over het bioscoopbezoek. Dit rapport is door de gebezigde werkmethode de uitvoerigste en wetenschappelijk meest verantwoorde statis tische studie op dit gebied, niet alleen voor ons land, maar naar aangenomen mag worden, ook internationaal gezien. Het is de buitengewone waarde van de onder havige publicatie, dat daaraan conclusies van bijzondere importantie zijn te ontlenen. Met name is het van grote betekenis, dat, in aan merking genomen de situatie in vele andere landen, in Nederland nog grote mogelijkheden zijn ter verhoging van de filmbelangstelling in het algemeen en tot opvoering van de frequentie van het bioscoopbezoek in het bijzonder. Filmnummen "Tussen de nails" De redactie van het maandblad voor de Neder landse Spoorwegen „Tussen de rails" had het voornemen opgevat evenals in 1955 een num mer van het tijdschrift speciaal te wijden aan de film en het film- en bioscoopbedrijf. Met name zou aandacht besteed worden aan de Internationale Filmweek Den Haag 1957. Het Hoofdbestuur stemde ten zeerste in met de totstandkoming van een dergelijke publi catie en riep, mede in aanmerking genomen het grote succes van het vorige filmnummer, de medewerking in van de leden-filmverhuur- ders voor wat betreft het beschikbaar stellen van fotomateriaal en gegevens. Het nummer, dat in de maand Augustus van het verslagjaar in de treinen heeft gehangen, werd in overleg met de Bond geredigeerd. Het bevatte een aantal lezenswaardige artike len en was od aantrekkelijke wijze verlucht met foto's. Het bedrijf maakte ruimschoots gebruik van de gelegenheid tot het plaatsen van annonces. Deze publicatie had niet het minst we<?ens het grote aantal lezers, welke zij bereikte, een niet te onderschatten propa gandistische waarde en kan zonder twijfel be schouwd worden als een bijdrage tot verho ging van de filmbelangstelling in ons land. Televisie De op 28 Augustus 1956 gesloten overeen komst tussen de Nederlandsche Bioscoop- Bond enerzijds en de Nederlandse Televisie

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 39