43 ringen bij tot het verstrekken van voorlich ting en advies. Over tal van zaken hadden besprekingen met de leden plaats of werd uitvoerige correspon dentie met hen gevoerd. Het Hoofdbestuur kon meer dan eens met goed gevolg bemid delen in onderlinge kwesties tussen de leden. In enkele gevallen waren de leden in moeilijk heden gewikkeld met autoriteiten en over heidsinstellingen, waarvoor met steun van het Hoofdbestuur een bevredigende oplossing mogelijk bleek. Nationale Herdenkingsavond Zoals gebruikelijk werd op 4 Mei de Nationale Herdenkingsavond gehouden. Na overleg met de Commissie Nationale Herdenking besloot het Hoofdbestuur de leden wederom te advi seren hun theaters tijdens de plechtigheden, welke in het algemeen plaatsvonden van zes tot negen uur, te sluiten. Tevens deed het Hoofdbestuur een beroep op de leden om gedurende de herdenkingsavond zowel tijdens als na de plechtigheden geen gevelverlichting te gebruiken. Oudejaarsavond Het is gebruikelijk, dat het personeel van de bioscopen in de gelegenheid gesteld wordt de Oudejaarsavond in de huiselijke kring te vieren. Met het oog hierop heeft het Hoofd bestuur de leden ook in het verslagjaar ge adviseerd om, voorzover op Oudejaarsavond voorstellingen worden gegeven, een zodanige regeling te treffen, dat het personeel uiterlijk om 22.00 uur huiswaarts zou kunnen keren. Stichting ,,Bio~ Vacant ieoord" De collectes van de Stichting Bio-Vacantie- oord zijn in het verslagjaar wederom zeer succesvol verlopen. Dank zij de offervaardig heid van het publiek was de opbrengst be langrijk hoger dan die van het voorafgaande laar, hetgeen wel een bewijs is, dat het Bio- Vacantieoord de volle sympathie geniet van de bioscoopbezoekers. Deze steun van het publiek is nu meer dan ooit noodzakelijk omdat de opbrengsten van de collectes niet alleen moeten dienen tot instandhouding van het „Russenduin" te Bergen aan Zee, maar ook ter bekostiging van de bouw van een tweede huis in de nabijheid van Arnhem. Het nieuwe gebouwencomplex zal speciaal dienen voor langdurige verpleging van zwakke en gebrekkige kinderen, voornamelijk voor patientjes aan kinderverlamming. De zomercollecte, welke boven de grote rivie ren gehouden werd van 19 Juli tot en met 1 Augustus en beneden de grote rivieren van 9 Augustus tot en met 22 Augustus, heeft in 1957 opgebracht omstreeks 175.700.—. Ver geleken met 1956 ontving de Stichting der halve ongeveer 4.000.meer. Ook de Kerst collecte is een nog groter succes geworden dan die van het voorafgaande jaar. De opbrengst van deze collecte, welke gehouden werd van 20 December 1957 tot en met 2 Januari 1958, bedroeg ten naaste bij ƒ236.000.het geen een stijging inhoudt ten opzichte van de vorige Kerstcollecte van bijkans 23.000. Dit fraaie resultaat is voor een niet gering deel te danken aan de krachtige steun van de leden-exploitanten en hun personeel, terwijl ook de dames die zich steeds weer beschik baar stelden voor liet tellen van de inhoud der duizenden collectebussen een woord van lof verdienen. Het Hoofdbestuur verstrekte het Bio-Vacantie- oord in het verslagjaar wederom een bijdrage van 1.125.—. Het Stichtingsbestuur was aan het eind van het verslagjaar als volgt samengesteld: Joh. Miedema, Voorzitter; R. Uges Jr., Secre taris; W. K. G. van Royen, Penningmeester; H. S. Boekman, J. G. J. Bosman, M. Gerschta- nowitz, C. van Liere, M. J. W. Peters, W. G. Veldhuizen, J. Visser en C. van Willigen, leden. De heer Boekman werd benoemd in de plaats van de heer J. Weening, die wegens vertrek naar het buitenland zijn functie neer legde. Het Nedenlandsche Roode Kruis Het Hoofdbestuur heeft in de loop van het verslagjaar wederom het verzoek tot de leden gericht te bevorderen, dat de traditionele bioscoopcollecte van het Nederlandsche Roode Kruis in de theaters zal worden gehouden en in het kader daarvan gratis het nieuwe propa- gandafilmpje ,.Een dag als alle andere" ver toond zal worden. Uit het feit, dat deze in zameling die plaats vond van 25 tot en met 31 October, een opbrengst behaalde van ongeveer 98.000.kan worden afgeleid, dat de leden ten volle bereid zijn gebleken het verzoek van het Hoofdbestuur in te willigen. Deze opbrengst was wel minder dan die van

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 44