44 1956, maar daarbij moet in aanmerking ge nomen worden dat in laatstgenoemd jaar een topcijfer was bereikt mede onder invloed van de gebeurtenissen in Hongarije. Vergeleken met 1955 was de opbrengst nog altijd 8.000.- hoger. De ingezamelde gelden werden bestemd voor de inrichting en uitrusting van een nieuw Roode Kruisschip, dat zal dienen voor het maken van vacantievaarten ten behoeve van chronische invaliden. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis betuigde zijn erkentelijkheid en dank voor de medewerking, welke het van de kant van het Hoofdbestuur en de leden van de Bond heeft ondervonden in zijn streven de uiterst waardevolle taak van het Roode Kruis ten dienste van de Nederlandse volksgezond heid op krachtige wijze voort te zetten. Het Koningin Wilhelmina Fonds Gelet op de buitengewoon grote betekenis van het werk dat het Koningin Wilhelmina Fonds verricht op het gebied van de kankerbestrij ding in ons land heeft het Hoofdbestuur er bij de leden op aangedrongen het propagan- dafilmpje „Schakels" in de periode van 23 Augustus tot en met 5 September 1957 gedu rende één week in de bioscopen te vertonen en medewerking te verlenen aan het organi seren van een bioscoopcollecte ten behoeve van het fonds. Deze collecte had een opbrengst van 73.956.66, hetgeen een geringe teruggang betekent ten opzichte van 1956, waarin de opbrengst bedroeg 78.165.84. De Nederlandse Vereniging tot Steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kanker bestrijding heeft haar voldoening uitgespro ken over het behaalde resultaat en het Hoofd bestuur en de leden van de Bond dank gezegd voor de verleende steun. Gelders Paviljoen voor Hongaarse vluchtelingen Gezien het verzoek daartoe door de Commis saris der Koningin in de Provincie Gelderland heeft het Hoofdbestuur een beroep gedaan op de medewerking van de Gelderse exploitanten tot het houden van een bioscoopcollecte en het vertonen van een projectieplaatje ten be hoeve van de stichting van een Gelders Paviljoen in Oostenrijk voor Hongaarse vluch telingen. De leden-exploitanten in de provincie Gelder land toonden zich bereid om aan het desbe treffend verzoek te voldoen wegens het sym pathieke streven dat aan het provinciale initiatief ten grondslag ligt. De collecte is in de Gelderse theaters gehouden in de week van 15 tot en met 21 Maart van het verslagjaar. Fonds vooi* Bijzondere Noden De Stichting Louis Groen Fonds heeft in 1957 verschillende malen financiële bijstand moe ten verlenen. Wij herinneren er aan, dat deze stichting zich ten doel stelt hulp te verlenen aan hen, die werkzaam zijn of zijn geweest in het Nederlandse bedrijf en in grote nood verkeren. Ook in het verslagjaar was het meestal uitsluitend het noodfonds, dat in de noodgevallen als enige uitkomst kon brengen. De stichting is dankbaar gestemd jegens het Hoofdbestuur en vele bedrijfsgenoten voor de ondervonden grote steun. Het bestuur was ongewijzigd als volgt samengesteld: L. Groen, Voorzitter; M. Desmet, H. W. Hagenberg, H. Kroonenberg, Joh. Miedema en P. Ooms Jr., leden. Vertegenwoordigingen Krachtens de desbetreffende benoemingen door het Hoofdbestuur was de Nederlandsche Bioscoop-Bond in het verslagjaar behalve in de elders in dit verslag vermelde instellingen en organen door de heer R. Uges Jr. vertegen woordigd in de Huishoudelijke Commissie van de Centrale Commissie voor de Film keuring, door de heer M. A. V. Vermin in het Zuidelijk Nakeuringscomité, door de Bonds directeur in de Sectie Film van de Raad voor de Kunst, door de heren D. J. van Leen, W. K. G. van Royen en A. F. Wolff in de Raad van Beheer van de Stichting Nederlandse Filmstudio, door de Bondsdirecteur in de Stichting Instituut Film en Jeugd, door de beer W. K. G. van Royen in het Bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten, door de heer C. S. Roem in de Commissie van Bijstand in de Geluids stichting en door de heer O. P. Besseling in de Commissie 44 (Fotografie en Cinemato grafie) van het Centraal Normalisatiebureau. De heren J. G. J. Bosman, J. Nijland Jr., C. S. Roem en J. Weening hadden zitting in de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut. In de loop van het verslagjaar zag de heer Weening zich echter genoopt zijn

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 45