50 dat het zelfs voor de grootste productiecentra niet langer mogelijk is een representatieve deelneming te verzorgen. Besloten werd, dat de Raad van Beheer in de herfst bijeen zou komen voor de vaststelling van de festival kalender voor 1958. Door de Erevoorzitter der Federatie, de heer Charles Delac, en de gedelegeerde van de Motion Picture Association of America, de heer M. F. W. Allport (f), werd verslag uit gebracht over de besprekingen, welke begin Mei met de Unesco en de G.A.T.T. (Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel) waren gehouden over de moeilijkheden, welke de filmproducenten met hun apparatuur en materiaal ondervinden, wanneer zij in het buitenland moeten filmen. Deze aangelegenheid kwam eveneens aan de orde tijdens de van 9 tot 11 Juli d.a.v. te Parijs gehouden algemene vergadering van de N.G.O. (Non-Governmental Organizations, een advieslichaam van de Unesco, waarin internationale organisaties zitting hebben, welke geen regeringsinstituten zijn), waar de Federatie eveneens door de heer Delac ver tegenwoordigd was. Deze bijeenkomst was gewijd aan de uitbreiding van het werkpro gramma en de begroting van de Unesco, welke in een vijftal werkgroepen werden behandeld. Na een uitvoerige gedachtenwisseling in de werkgroep voor de Massacommunicatie werd in deze groep en later in de algemene ver gadering van de N.G.O. een resolutie aange nomen, waarin de wens te kennen werd gegeven, dat in het kader van de op 22 November 1950 te Lake Success ondertekende Overeenkomst inzake de invoer van voorwer pen van opvoedkundige, wetenschappelijke of culturele aard, ook de mogelijkheid zou wor den geschapen van vrije invoer van cinemato grafisch materiaal, camera's, geluidsappara tuur, film en benodigdheden van elke aard voor de productie van films, welke volgens de eisen van een scenario of een overeenkomst inzake co-productie in verschillende landen moeten worden opgenomen. Op de van Maandag 17 tot en met Zaterdag 22 Juni gehouden Internationale Film week Den Haag 1957 gaven vele vooraanstaande persoonlijkheden uit het internationale film wezen acte de présence. Behalve door onder scheiden acteurs, actrices en filmers van naam werden de manifestaties onder meer bijge woond door de heren: H. Dutillieu, W. Polo- mé en J. Toussaint, respectievelijk Voorzitter, Bestuurslid en Gedelegeerde van de Vereni ging der Kinemabestuurders van België; M. L. Jauniaux, Voorzitter van de Association Nationale des Producteurs de Films in België; R. Theile, W. Fischer, J. Kalbfell en H. Will, respectievelijk Voorzitter, Directeur en Be stuursleden van hetZentral Verband der Deut- schen Filmtheater e.v.; Dr. K. Schone en Dr. Wolf Schwarz, Gedelegeerden van het Ver band Deutscher Filmproduzenten e.v. en de Export-Union der Deutschen Filmindustrie; Sir Henry L. French, C.B.E., K.C.B, en Ralph S. Bromhead, F.C.A., respectievelijk President en Gedelegeerde van de British Film Produ cers Association; E. J. Hinge, C.B.E., en Ellis F. Pinkney, M.C., respectievelijk Vice-Presi- dent en Gedelegeerde van de Cinematograph Exhibitors' Association of Great Britain and Ireland; A. Trichet, Voorzitter van de Fédé- ration Nationale des Cinémas Francais en Secretaris-Generaal van de U.I.E.C., R. Xar- del, Bestuurslid van de Fédération Nationale des Cinémas Francais en Penningmeester van de U.I.E.C., Th. Delafon, Directeur van de U.I.E.C., R. Froment, Penningmeester van het Syndicat Francais des Producteurs et Expor teurs de Films; I. Gemini, S. Cilenti en Dr. F. Bruno, respectievelijk Voorzitter, Vice- Voorzitter en Secretaris-Generaal van de Associazione Generale Italiana dello Spetta- colo, Salvatore d'Argento, adjunct-directeur van Unitalia FilmO. Herman en L. Langauer, respectievelijk Voorzitter en Vice-Voorzitter van het Filmverband der Lichtspieltheater in Oostenrijk; José Vila Gardona en Luis Fraga Framil, Gedelegeerden van de Grupo Nacio- nal del Exhibicion del Sindicato del Especta- culo in Spanje; Mare M. Spiegel, European Continental Manager van de Motion Picture Export Association of America Inc.L. Moser, M. Frikart en Dr. Th. Kern, Gedelegeerden van het Schweizer Lichtspieltheater Verband en A. Kern, Bestuurslid van het Verband Schweizerischer Filmproduzenten. Het Vlle Internationale Filmfestival, dat van 21 Juni tot 2 Juli te Berlijn werd gehouden, werd door de heer Joh. Miedema in zijn functie van Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond bijgewoond. In zijn functie van President van de Internationale Unie van Bioscoopexploitanten was de heer Miedema aanwezig op de tijdens dit festival gehouden

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 51