Ledenraad 54 In 1957 behoefde slechts één vergadering van de Ledenraad te worden gehouden. Deze ver gadering was gewijd aan de behandeling van voorstellen van liet Hoofdbestuur tot vaststel ling van een nieuw Algemeen Bedrijfsregle- ment en tot wijziging van het Bedrijfsregle- ment ter zake van de Filmvertoning, alsmede een hoger beroep, ingesteld tegen een boete- besluit van het Hoofdbestuur. Het nieuwe Algemeen Bedrijfsreglement was vanzelfsprekend pièce de résistance. Aan de behandeling kwam de gedegen voorbereiding van dit ingrijpende ontwerp-reglement, be doeld als vervanging van het toen bestaande Gewijzigd Algemeen Bedrijfsreglement, zeer ten goede. Het concept was aan alle leden toegezonden in gedrukte vorm, waarin naast de nieuwe artikelen links de oude tekst en rechts de toelichting was opgenomen, hetgeen het geheel uitermate overzichtelijk had ge maakt. De door de Afdelingen ingediende amende menten vormden met de prae-adviezen van het Hoofdbestuur een getypt stuk van ruim 17 pagina's. Het ontwerp-reglement werd door de Leden raad, nadat een aantal amendementen was overgenomen, goedgekeurd, waarmede het reglement niet alleen was aangepast aan de na-oorlogse evolutie van de maatschappij, maar tevens een redactionele herziening had ondergaan van betekenis. Het spreekt vanzelf dat de leden van de Bond een deel van de oude vestigingsnormen onder de druk der omstandigheden ongaarne prijs gaven voor normen, die meer in overeenstemming waren met de thans ter zake van het vestigingsbeleid geldende opvattingen. Ook in de Ledenraad kwamen deze bezwaren tot uiting, hoewel de leden van dit College ten slotte blijk gaven van hun vertrouwen in het Hoofdbestuur, dat er toch in geslaagd was een redelijke bedrijfs- bescherming in het reglement te behouden. Volgens besluit van de Ledenraad zou het Reglement in werking treden op een nader door het Hoofdbestuur te bepalen datum, met ingang waarvan het oude reglement zou ver vallen. In het verslagjaar was deze datum door het Hoofdbestuur nog niet vastgesteld. Voor een summier, doch duidelijk overzicht van de totstandkoming van het nieuwe regle ment, moge kortheidshalve worden verwezen naar het onder het hoofdstuk „Hoofdbestuurs vergaderingen" opgenomen verslag inzake de voorbereiding van reglementen en besluiten. Op voorstel van het Hoofdbestuur besloot de Ledenraad voorts tot vaststelling van een ge wijzigd Reglement ter zake van de Filmver toning, waarmede tegemoet werd gekomen aan een bij de leden algemeen gevoelde be hoefte tot verruiming van de vertonings- mogelijkheden van films. Enkele hierop inge diende amendementen van enige Afdelingen waarop het Hoofdbestuur een gunstig prae- advies had gegeven, werden daarbij over genomen. De voornaamste wijziging kwam hierop neer, dat thans in alle gemeenten in elke bioscoop per week twee hoofdfilms, plus een derde film op één van de laatste vier dagen van de vertoningsweek, mogen worden vertoond. Daarbij werd de mogelijkheid geschapen om bovendien in middagvoorstellingen, toeganke lijk voor personen van alle leeftijden, althans van 14 jaar en ouder, in alle ochtendvoorstel lingen vóór 1.00 uur en nachtvoorstellingen na 23.30 uur andere films dan die van de normale voorstellingen te vertonen. De geldigheidsduur van het reglement werd door de Ledenraad beperkt tot een jaar, zulks met het oog op een eventuele herziening van deze materie, indien daaraan behoefte zou bestaan. Ook hieromtrent is een uitvoeriger verslag opgenomen onder het hoofdstuk „Hoofd bestuursvergaderingen".

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 55