Het Bondsbureau 56 Aangezien het Bureau voor een groot deel bestaat uit een vaste en betrouwbare kern van medewerkers, is het welhaast overbodig ook dit jaar opnieuw te gewagen van de ijver en nauwgezetheid waarmede de personeelsleden zich van hun taak hebben gekweten en van de waardering, welke hiervoor bestaat van de zijde van het Hoofdbestuur en de Bonds directeur. De personeelsbezetting, die aan het eind van het verslagjaar 33 bedroeg, is als volgt onderverdeeld: directie en secretariaat 7, administratie 8, financiële en technische controle 4, typekamer 5, telefoon, expeditie en archief 5, alsmede huishoudelijke dienst 4. Op 1 Maart vierde de heer A. H. Pieterse zijn zilveren jubileum. Hij trad namelijk op die datum 25 jaar geleden in dienst van het Bondsbureau, waar hij thans behalve met de functie van Secretaris der Commissie Nieuwe Zaken is belast met de zorg voor het Bedrijfs- register en tal van andere werkzaamheden in de secretariaten van besturen en commissies. Dit jubileum was voor het Hoofdbestuur aan leiding de jubilaris tijdens een vergadering van dit college te ontvangen. De Bondsvoor zitter huldigde hem met een hartelijke toe spraak, waarin hij van de lof van het Hoofd bestuur getuigde voor deze lange staat van dienst. Hij overhandigde de heer Pieterse namens het Hoofdbestuur een passend ge schenk. In een hierna op 1 Maart gehouden speciale bijeenkomst van het personeel van het Bondsbureau is de heer Pieterse in tegenwoor digheid van zijn echtgenote door de Bonds directeur gehuldigd. Bij deze gelegenheid ontving de jubilaris van de Directeur, alsmede van de overige personeelsleden enige fraaie cadeaux. Verder is aan dit jubileum nog aandacht geschonken in verschillende colleges, waarvoor hij geregeld werkzaamheden ver richt. In verband met de langdurige ziekte van de conciërge van het Bureau, de heer W. Reuvers moesten enige voorzieningen worden getroffen in de uitvoering van de huishoudelijke dienst van het Bureau. Wat de werkzaamheden als zodanig betreft dient te worden gememoreerd, dat de uitvaar diging van het nieuwe Algemeen Bedrijfs- reglement een aanzienlijke en langdurige voorbereiding eiste, welke zich niet alleen tot het verslagjaar beperkte. Uit dien hoofde heeft de Bondsdirecteur vele conferenties ge had met autoriteiten en deskundigen op het gebied van het vestigingsbeleid. Verder heeft, evenals dit in Arnhem het geval was, de organisatie van de Filmweek Den Haag van de Directeur en zijn medewerkers veel werk gevraagd. Deze werkzaamheden werden nog verzwaard door de zorg voor de jaarvergadering van de Union Internationale de FExploitation Cinématographique. Ook tal van andere werkzaamheden namen de Bonds directeur in beslag, zoals de functionnering van het Productiefonds en de voorbereiding; van het Pensioenfonds. Op medisch advies moest de Bondsdirecteur begin December zijn werkzaamheden voor enige tijd onderbreken. Hij werd tijdens zijn afwezigheid vervangen door de heer H. W. Hagenberg, Secretaris van het Bondsbureau. Het Bondsbureau was ver der belast met de verzorging van vele secre tariaten van afdelingen, bedrijfsafdelingen en commissies, de uitgave van het Bondsorgaan, alsmede die van het Handboek der Bioscoop techniek van de Stichting „Instituut voor Op leiding van Technisch Bioscooppersoneel", de recette- en technische controles, de Buma- afrekeningen, etc. Het spreekt vanzelf, dat het ondoenlijk is om in dit korte bestek een vol ledige opsomming te geven van de vele zeer uiteenlopende werkzaamheden, welke door het Bondsbureau in zijn geheel moesten wor den verricht.

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 57