Het Koningin Wiihelmina Fonds De krachtige werkzaamheid op het gebied van de bestrijding van de kanker vergt voortdu rend belangrijke sommen gelds. Het is de Nederlandse Vereniging tot Steun aan het „Koningin Wiihelmina Fonds" voor de Kan kerbestrijding, die regelmatig een beroep op het Nederlandse volk doet teneinde een ener gieke voortzetting van het onderzoek naar en de bestrijding van de ziekte mogelijk te maken. Deze vereniging heeft zich in het verslagjaar wederom tot het Hoofdbestuur gewend met het verzoek de leden-exploitanten van de Bond op te wekken gedurende een week het propa- gandafilmpje „Schakels" gratis te vertonen en in die week een collecte ten behoeve van het fonds te houden. Overeenkomstig liet desbetreffend advies van het Hoofdbestuur is er in een 200 bioscopen na afloop van de voorstellingen in de hall of bij de uitgang der theaters gecollecteerd. Deze inzameling, die zich heeft uitgestrekt over het tijdvak van 22 Augustus tot 5 Sep tember, heeft een opbrengst behaald van 61.182,99, hetgeen een daling inhield ten op zichte van 1957, toen een bedrag van 73.956,66 werd ingezameld. Fonds vooi* Bijzondere Noden De Stichting Louis Groen Fonds is dankbaar gestemd jegens het Hoofdbestuur en de vele bedrij f sgenoten voor de ondervonden grote steun. Dank zij de daardoor verkregen midde len was het Noodfonds in staat in 1958 ver schillende malen financiële bijstand te ver lenen aan hen, die in het Nederlandse bedrijf werkzaam waren of waren geweest en die in grote nood verkeerden. Het Bestuur was ongewijzigd als volgt samen gesteld: L. Groen, voorzitter; M. Desmet, H. W. Hagenberg, H. Kroonenberg, Joh. Mie- dema en P. Ooms Jr., leden. Ventegen woordigingen Ingevolge benoemingen van het Hoofdbestuur was de Bond in het verslagjaar vertegenwoor digd in de Huishoudelijke Commissie voor de Filmkeuring door de heer R. Uges en in het Zuidelijk Nakeurings-Comité door de heer M. A. V. Vermin. De Bondsdirecteur ver tegenwoordigde de Bond in de Afdeling Film kunst van de Raad voor de Kunst en in de Stichting Instituut Film en Jeugd. De heer W. K. G. van Royen was wederom gedelegeer de van het Hoofdbestuur in de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitan ten. In de Commissie van Bijstand der Geluids stichting was de Bond vertegenwoordigd door de heer C. S. Roem en in de Commissie 44 (Fotografie en Cinematografie) van het Cen traal Normalisatiebureau door de heer O. P. Besseling. De heer A. J. A. Huyser was de ver tegenwoordiger van de Bond in de Subcom missie van Advies voor de Bemiddeling van Amusementskunstenaars van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Voorts vertegenwoordigde hij de Bond in de Stichting Arbeidsbemiddeling. In de Raad van Beheer van de Stichting Ne derlandse Filmstudio hadden zitting de heren D. J. van Leen en A. F. Wolf f, alsmede de heer W. K. G. van Royen, die tevens het voorzit terschap van de Raad bekleedde. De heren H. S. Boekman, J. Nijland Jr. en C. S. Roem hadden zitting in de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut, waarin de Bondsdirecteur bovendien de functie van secretaris-penningmeester vervulde. De Bonds voorzitter, de heer Joh. Miedema, gaf gevolg aan het beroep dat de Internationale Unie van Bioscoopexploitanten op hem deed de functie van president van de Unie nog voor een jaar te blijven vervullen. De heren J. G. J. Bosman en W. K. G. van Royen vormden de afvaardi ging van de Bond bij de vergaderingen van de Unie, laatstgenoemde voor de duur van het presidentschap van de heer Miedema. In het Bestuur van de Stichting Productie fonds voor Nederlandse Films was de Bond ver tegenwoordigd door de heren Joh. Miedema, D. J. van Leen en J. G. J. Bosman, respectieve lijk voorzitter, lid van het Dagelijks Bestuur en directeur van de Nederlandsche Bioscoop- Bond. De heren C. J. Blad, C. S. Roem en R. Uges vertegenwoordigden de organisatie in de Gemengde Televisiecommissie; de Bonds directeur fungeerde als plaatsvervanger. In het Bestuur van het Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf hadden zit ting namens de Bond de heren J. G. J. Bosman, L. Groen, H. Miedema, R. Uges, E. J. Ver- schueren en A. F. Wolff. In de Bedrijfscom- missie voor het Film- en Bioscoopbedrijf was de Bond vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bosman, W. F. Dubbeldeman, C. S. Roem en W. K. G. van Royen als leden en M. Desmet, J. L. Paerl, E. J. Verschueren en A. F. Wolff als plaatsvervangende leden. Voor verdere vertegenwoordigingen zij ver wezen naar elders in dit verslag vermelde in stellingen en organen. 49

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 50