Afdeling Hei Oosten Afdeling Hei Westen 80 6 April gehouden jaarlijkse ledenvergadering in Am sterdam zei de Bondsvoorzitter, dat het Hoofdbestuur had besloten om de instructies aan de accountants van het Bondsbureau te herzien en dat de wijze van het uitoefenen van de controle onherroepelijk zal worden gewijzigd. In het afgelopen jaar werd de Cinema Palace te Groningen na een zeer grondige restauratie heropend. Ook de theaters van de heer Wolff naderen hun voltooiing. Doch opening hiervan zal wel omstreeks maart 1960 plaats vinden. Hiermee komen er dus in de stad Groningen binnen een jaar 1300 zitplaatsen bij. Het heeft het bestuur en natuurlijk de Groninger collega's, dan ook ten zeerste verheugd, dat bij de behandeling van de aanvrage tot het gaan exploiteren van een zevende theater in Groningen tijdens een zitting van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken hierop afwijzend is beschikt. Zou dit zevende theater er zijn gekomen, dan zou het er voor de vier nu bestaande en de twee binnenkort te openen theaters niet rooskleurig hebben uitgezien. Wij hebben waarachtig al genoeg voorbeelden van een teveel aan theaters in verschillende steden. De bedrijfsresultaten in het afgelopen jaar waren niet erg gunstig. De terugloop kwam voornamelijk in de grote provincieplaatsen tot uitdrukking. Deze terugloop was wel een direct gevolg van de ontzettend mooie zomer, die we hebben gehad. Ook de ingebruik neming van een televisiezender bij Smilde zal voor vele Noorderlingen de weg effenen om tot aanschaf fing van een ontvang-apparaat over te gaan. In hoe verre hieruit voor ons bedrijf gevolgen voortvloeien, is nu nog niet te overzien. In het volgend jaarverslag zal het resultaat wel opgenomen kunnen worden. Ook in verband met het vorenstaande is het nu meer dan ooit zaak om ons publiek te ontvangen in een gezellig theater met een uitmuntende projectie en uitstekend geluid. Mag ik dan de hoop uitspreken dat 1960 zowel privé als zakelijk voor allen een goed jaar mag worden. G. SCHEPEL, Secretaris. Bij een terugblik over het jaar 1959 komt als belang rijkste feit voor onze Afdeling naar voren het 25-jarig bestaan daarvan. Dit jubileum is op grootse wijze herdacht. Het Bestuur recipieerde te Arnhem tijdens de daar gehouden filmweek. Deze receptie werd be zocht door nagenoeg alle bedrijfsgenoten en de daar gehouden felicitatieredes zullen zeker lang in herinne ring blijven. Voor de leden van de Afdeling met hun dames was er nog een dinerdansant dat zeer geani meerd was en een goed besluit vormde van de luis terrijke viering van dit jubileum. Ook het feit, dat onze Voorzitter, de heer J. Nijland Jr., op de Algemene Ledenvergadering van de Bond werd gekozen tot lid van het Hoofdbestuur heeft het jaar 1959 voor onze Afdeling tot een bijzonder ge maakt. Verder heeft zich het afgelopen jaar weinig schok kends voorgedaan. Allerwegen werd de uitzonderlijk warme zomer en het veranderde bestedingsgamma zoals de motorisering, de televisie en de voetbaltoto door onze leden met een vergroting hunner activi teiten behoorlijk opgevangen. Dat onze leden niet gauw de moed laten zakken, bewijzen de in dit jaar geopende nieuwe bioscopen in ons gewest, n.1. Bioscoop 't Trefpunt te Zetten, het Centrum Theater te Nijmegen, het Luxor Theater te Tiel en het Asta Theater te Groenlo. Bij al deze openingen was ons Bestuur vertegenwoordigd. Over het feit, dat er nog gemeenten in ons district zijn, die de moed hebben 35% te heffen van een voor onze begrippen verouderde vermakelijkheidsbelas- ting, zwijgen wij liever, omdat, als we de mening daarover van onze leden zouden weergeven, de om vang van dit jaarverslag belangrijk zou moeten wor den uitgebreid. In het verslagjaar kwam onze Afdeling driemaal in vergadering bijeen, en wel op 24 Februari, 17 Sep tember en 5 November. Het Bestuur bestond uit de heren: J. Nijland Jr., Voor zitter; K. W. Elverding, Secretaris; J. H. Kroon, Vice-Voorzitter; J. Santé Thedinga, Penningmeester en H. J. Snelders, lid. De vertegenwoordigers in de Afdelingsraad waren de heren Nijland, Elverding en Kroon en in de Ledenraad trad voor onze Afdeling op de heer Kroon. Ook bleek weer de goede samenwerking van de leden onderling. De enkele strubbelingen, die zich voor deden, konden door het Afdelingsbestuur in der minne worden opgelost zonder inmenging van Hoofdbestuur of Commissie van Geschillen. Ik spreek tot slot namens het Bestuur de hoop uit, dat het komende jaar voor onze leden een goed jaar zal zijn. K. W. ELVERDING, Secretaris. Het was me het jaartje wel, zullen vele exploitanten verzucht hebben na afsluiting van hun boeken over 1959. Bij de meesten van ons bestond de vrees van een verdere teruggang in de ontvangsten, maar die on gekend warme zomer deed voor velen de deur dicht. We zullen hier maar niet te lang bij stilstaan, want de eerste exploitant, die na één slecht jaar reeds de moed laat zakken, moet nog geboren worden. Vier maal kwam de Afdeling in vergadering bijeen, welke merendeels slechts matig bezocht werden.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 79