Bondsarbitrage 24 In de vacature in de Commissie van Geschillen, ontstaan door het overlijden in 1959 van Mr. H. Wilton, werd voorzien door de benoeming van de heer W. J.F. van Ewijk tot lid van de Commissie van Geschillen. De heer J. de Wilde werd benoemd tot Vice-Voorzitter. De overige leden werden herbenoemd. De Kamers der Commissie van Geschillen werden door loting als volgt samengesteld: Eerste Kamer W. J. F. van Ewijk, J. van der Horst. Tweede Kamer: J. Nijland Jr., K. F. J. Wijs- muller. Derde Kamer J. P. M. A. Smulders, H. Zon dervan. In het verslagjaar werden vijf zittingen gehou den, waarvan er vier zijn gepresideerd door de Voorzitter, de heer C. van Willigen en één door de Vice-Voorzitter, de heer J. de Wilde. Als Secretaris fungeerde de heer H. W. Hagenberg. Gedurende de verslagperiode zijn 24 (22) ge schillen aanhangig gemaakt; er werden 11 von nissen gewezen, waarvan er drie betrekking hadden op geschillen, die in 1959 aanhangig waren gemaakt. De werkzaamheden van de Commissie kunnen als volgt worden samengevat: Aantal geschillen 1960 l. 24 Geschillen uit 19595 29 Ingetrokken geschillen15 Minnelijke schikkingen2 Aangehouden1 18 Aantal geschillen waarin vonnis is gewezen 11 (1959 6) De geschillen uit 1960 zijn als volgt aanhangig gemaakt: 12 (10) door leden-filmverhuurders contra le- den-exploitanten 7(5) door donateurs contra leden-exploi- tanten 2 1) door leden-producenten contra leden producenten; 1 4) door een lid-exploitant contra een lid- f ilmverhuurder 1 door een lid-filmverhuurder contra een lid-f ilmverhuurder 1 door een lid-exploitant contra een do nateur. Van genoemde 24 geschillen waren er 17 (14) betalingsgeschillen. Slechts in 4 (2) van deze geschillen kwam het tot een uitspraak; de overige 13 betaling-sgeschillen werden voor de openbare behandeling ingetrokken. Van de 5 geschillen uit 1959 is in drie gevallen vonnis gewezen en in twee gevallen door be middeling van de Commissie een minnelijke schikking getroffen. Raad van Beroep Het Hoofdbestuur benoemde op 22 maart de arbiters voor de zittingsperiode 1960/1961. In de samenstelling van de Raad van Beroep kwam enige wijziging. Als nieuw lid trad toe de heer W. F. Dubbeldemanafscheid nam de heer C. H. de Lange, die gedurende talrijke jaren de functie van arbiter op deskundige wijze heeft vervuld. Een woord van bijzondere waardering voor de vele diensten die de heer De Lange in de loop der jaren in deze functie aan het bedrijf heeft bewezen, is hier zeker op zijn plaats. Op 24 mei vond op grond van artikel 12D van het Arbitrage Bondsreglement ten overstaan van het Hoofdbestuur de loting tot samenstel ling van de Kamers plaats, met het volgende resultaat

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 25