45 Nationale Feestdag Blijkens mededeling terzake van de Regering ligt het in de bedoeling om de vijfde mei eens in de vijf jaar als een erkende nationale feest dag te beschouwen, waarop dus in het alge meen niet zal worden gewerkt. Aangezien de bioscopen juist op feestdagen een belangrijke taak hebben te vervullen en het bioscoopper soneel derhalve op die dagen niet kan worden gemist, zouden de werknemers in het bioscoop bedrijf ten aanzien van de vijfde mei in een ongunstige uitzonderingspositie komen te ver keren ten opzichte van de overige werknemers in ons land. Met het oog op dit exceptionele karakter heeft het Hoofdbestuur na ingewon nen advies van de Afdelingsraad de leden-bio- scoopexploitanten in overweging gegeven het personeel bij gelegenheid van de Nationale Feestdag 1960 een extra loon van één dag uit te betalen. Sint Nicolaas- en Oudejaarsavond Het is in het bioscoopbedrijf gebruikelijk het personeel gelegenheid te geven de Oudejaars avond zoveel mogelijk in de huiselijke kring door te brengen. Het Hoofdbestuur placht zich in verband hiermede ieder jaar tot de leden exploitanten te wenden met het advies de werk nemers op die avond uiterlijk om 22.00 uur huiswaarts te laten gaan. Gebleken was echter, dat op Sint Nicolaasavond door vele bioscoop directies een soortgelijke gedragslijn werd ge volgd. Gelet op het desbetreffend standpunt van de Afdelingsraad besloot het Hoofdbestuur de leden derhalve te adviseren het bioscoop personeel zowel op Sint Nicolaasavond als op Oudejaarsavond uiterlijk om 22.00 uur vrijaf te geven, tenzij zulks wegens de lengte van de hoofdfilm niet mogelijk zou zijn. Indeling van Kerst" en Nieuwjaars waken Daar Ie Kerstdag 1960 en de daaropvolgende Nieuwsjaarsdag op zondag vielen, bestond er geen enkele behoefte aan een wijziging van de inzetdata der filmprogramma's gedurende de feestweken in kwestie. Daardoor waren er ook geen moeilijkheden te duchten ten aanzien van de verzending van films. Op grond hiervan heeft het Hoofdbestuur dit jaar afgezien van een advies aan de leden met betrekking tot een eventuele gewijzigde indeling der verto ningsweken in de Kerst- en Nieuws jaarspe riode. Commissie voor Niet-Gommerciële Reclame De samenstelling van deze Commissie bleef ongewijzigd. Zij bestond wederom uit de heren J. v. d. Horst, voorzitter; P. J. Burbach, B. W. G. van Royen en J. Smit, leden; H. W. Hagen- berg, secretaris; toegevoegd lid voor de beoor deling van sponsored films L. W. R. Meyer. In aanmerking nemende de gang van zaken in het bioscoopbedrijf heeft de Commissie dit jaar ten opzichte van de verschillende aanvragen voor gratis vertoning van diapositieven en pro pagandafilms een strengere maatstaf moeten aanleggen. Zo heeft zij in sommige gevallen, waarin vroeger gewoonlijk gratis vertoning werd geadviseerd, slechts vertoning tegen ge reduceerde prijs aanbevolen. De Commissie heeft 19 (vorig jaar 17) aan vragen behandeld. In 11 gevallen adviseerde zij tot kosteloze vertoning en in 5 gevallen beval zij een prijsreductie aan. Een aanvraag werd afgewezen. Verder behandelde de Commissie een verzoek om de film „Gebreid verhaal" onder de cate gorie „sponsored films" te rangschikken. In dat geval zou de vertoningsprijs berekend wor den naar een lengte van 60 meter, hoewel de film aanzienlijk langer was. Als norm geldt daarvoor, dat de film aan kwaliteitseisen moet voldoen en het reclame-element van onderge schikte betekenis is. Dat laatste bleek niet het geval te zijn, weshalve de aanvrage geweigerd moest worden. Stichting Bio-Vacantieoord In de historie van de Stichting Bio-Vacantie oord, dat in 1927 op initiatief van enige voor aanstaande leden van de Bond werd opgericht, zal de 23ste juni 1960 als een belangrijke dag geboekstaafd worden. Op die dag immers werd het nieuwe Bio-Herstellingsoord voor Minder- Valide Kinderen te Arnhem officieel geopend door de Minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, Mr. Dr. C. J. M. A. van Rooy, zulks in aanwezigheid van vele belangstellen den uit de kringen van Rijk en gemeente, het film- en bioscoopbedrijf, de medische wereld en andere maatschappelijke kringen. Bij deze «elegenheid werd de voorzitter van de Stichting Bio-Vacantieoord, de heer Joh. Miedema, het Kruis van Verdienste van het Nederlandsche Roode Kruis uitgereikt. De sociale taak van de Stichting, die zich voor dien beperkte tot de zorg voor het koloniehuis

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 46