46 „Russenduin" te Bergen aan Zee, waar zwakke kinderen herstel van gezondheid kunnen vin den, is met het nieuwe revalidatiecentrum voor jeugdige slachtoffers van polio en dergelijke ziekten aanzienlijk verzwaard. Het valt te be grijpen, dat de gebruikelijke geldinzamelingen onder het bioscooppubliek voor een richtige vervulling van deze taak een nog grotere be tekenis hebben gekregen dan reeds het geval was. In 1960 zijn weer twee bioscoopcollectes ge houden. De zomercollecte vond boven de grote rivieren plaats van 8 tot 22 juli en in het Zui den van het land van 29 juli tot 12 augustus. Het verschil in tijdvak hing samen met de vacantiespreiding. De opbrengst van de zomer collecte heeft bedragen ƒ211.344,88, wat ten opzichte van het jaar 1959 een voortuitgang betekent van 41.586,76. De Kerstcollecte, gehouden van 23 december 1960 tot 5 januari 1961, heeft 190.286,72 op gebracht, een aanmerkelijke daling vergeleken met de vorige Kerstinzameling, welke een op brengst van 243.056,44 bereikte. Het totale resultaat over 1960 kan niettemin alleszins be vredigend worden genoemd en levert het be wijs, dat de Nederlandse bioscoopbezoeker het Bio-Vacantieoord een warm hart toedraagt. Hier is een woord van waardering op zijn plaats voor de enthousiaste medewerking van de directies en het personeel der bioscopen, alsmede voor de dames, die zich met het tijd rovende werk van het tellen van de inhoud der collectebussen hebben bezig gehouden. Ook in het verslagjaar heeft het Hoofdbe stuur de Stichting een subsidie verleend van 1.125,—. Het bestuur van de Stichting was aan het einde van 1960 als volgt samengesteld: Joh. Miede- ma, voorzitter, R. Uges, secretaris, W. K. G. van Royen, penningmeester, H. S. Boekman, J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, C. van Liere, M. J. W. Peters, W. G. Veldhuizen, J. Visser en C. van Willigen. Het Nederlandsche Roode Kruis Het Nederlandsche Roode Kruis heeft zich in het verslagjaar tot het Hoofdbestuur gewend met het verzoek de traditionele jaarlijkse in zameling in de bioscopen ten bate van deze instelling te bevorderen. In aanmerking nemende de bijzondere bete kenis van het Roode Kruis op het gebied van de volksgezondheid heeft het Hoofdbestuur de leden-exploitanten ook nu weer opgewekt krachtig mede te werken aan het welslagen van de bedoelde bioscoopcollecte. Voorts heeft het Hoofdbestuur de leden geadviseerd een des betreffend propagandafilmpje met een speel- duur van twee tot drie minuten gratis in hun zaken te vertonen. De opbrengst der van 7 tot 14 oktober gehou den collecte demonstreert ten duidelijkste de bereidheid van de leden om aan het verzoek van het Hoofdbestuur gehoor te geven. Deze opbrengst bedroeg namelijk 95.520,dat is 10.647,meer dan het jaar tevoren. Het Hoofdbestuur van het Roode Kruis heeft zich over dit fraaie resultaat zeer voldaan betoond en heeft het Hoofdbestuur dank gebracht voor de steun en medewerking, die van de zijde van het College, de bioscoopdirecties en het perso neel der bioscopen terzake is ondervonden. De opbrengst van de collecte was ook in 1960 bestemd voor de zogenaamde nationale taken van het Nederlandsche Roode Kruis, zoals de bloedtransfusiedienst, de boottochten voor chronisch bedlegerigen, het welfarewerk in ziekenhuizen, sanatoria en herstellingsoorden en het jeugdwerk. Vertegen woordigïngen In het voorgaande is bij enkele onderwerpen reeds mededeling gedaan van de wijze, waarop de Nederlandsche Bioscoop-Bond in 1960 in binnenlandse en buitenlandse organen en in stellingen was vertegenwoordigd. Hieronder volgt een samenvatting van de voornaamste vertegenwoordigingen. In de Huishoudelijke Commissie van de Film keuring was de Bond wederom vertegenwoor digd door de secretaris van het Hoofdbestuur, de heer R. Uges. In het Zuidelijk Nakeurings- comité van de Katholieke Film-Centrale had zitting de heer M. A. V. Vermin, die met het oog op een hem overkomen ongeval tijdelijk werd vervangen door het Hoofdbestuurslid Drs. J. A. M. Bouts. In de Raad van Beheer van de Stichting Ne- derlandse Filmstudio hadden vanwege de Bond zitting de heren D. J. van Leen, W. K. G. van Royen en A. F. Wolff. De heer van Royen be kleedde tevens het voorzitterschap van de Raad. In het bestuur van de Stichting Produc tiefonds voor Nederlandse Films was de Bond vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bos man, D. J. van Leen en Joh. Miedema. In de Raad van Beheer van de Stichting Ne derlands Filminstituut hadden zitting de heren

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 47