Ledenvergaderingen 52 De jaarlijkse algemene ledenvergadering is op 28 maart in Utrecht gehouden. Na een wel komstwoord van de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, en een toespraak van de burge meester van Utrecht, Jhr. Mr. C. J. A. de Ranitz, heeft eerstgenoemde een grote rede gehouden, waarin hij het vraagstuk der vermakelijkheids- belasting en het plan tot stimulering van het bioscoopbezoek aanroerde. De jaarstukken werden goedgekeurd, nadat de Commissie van Rapporteurs, bestaande uit de heren E. Alter te 's Gravenhage, C. J. van Liere te Goes en H. Zondervan te Leeuwarden, ver slag had uitgebracht aangaande de door haar gevraagde inlichtingen over de financiële jaar stukken. Op voorstel van het Hoofdbestuur werd besloten om gedurende een tijdvak van drie jaren uit het kapitaal van de Weerstands- kas jaarlijks een bedrag van 300.000,te be stemmen voor een actie tot stimulering van het bioscoopbezoek. Bij enkele candidaatstelling werden de perio diek aftredende Hoofdbestuursleden, de heren H. S. Boekman te Amsterdam en A. F. Wolff te Utrecht, herkozen. In de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer M. Desmet te Eindhoven, werd bij enkele candidaatstelling voorzien door de benoeming van Drs. J. A. M. Bouts te Geleen. De periodiek aftredende leden van de Film beurscommissie, de heren G. H. Groenewegen te Leiden en H. Timmer te Amsterdam werden herbenoemd. Besloten werd de jaarvergadering in 1961 in 's-Hertogenbosch te houden. Op 30 mei vond in Amsterdam een buiten gewone ledenvergadering plaats, waarbij voor zien moest worden in de vacatures in het Hoofdbestuur, ontstaan door het tussentijds aftreden van de heren L. Groen en J. P. M. A. Smulders, beiden te Amsterdam. Overeenkomstig het voorstel van het Hoofd bestuur werd de heer L. Groen tot erelid be noemd. In de vacature-Smulders werd bij enkele can didaatstelling tot lid van het Hoofdbestuur verkozen verklaard de heer W. J. F. van E wijk te Bussum. In de vacature-Groen werd voorzien door de verkiezing van de heer C. S. Roem te 's-Gravenhage.

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 53