Het Bondsbureau 54 Er hebben zich op het bureau in het afgelopen jaar enige mutaties voorgedaan, waardoor de werkzaamheden uiteraard enigszins werden bemoeilijkt. Hoewel de taken van het bureau uitbreiding ondergingen onder meer werd een speciale kracht aangetrokken met het oog op de informering van de pers kon door een herziening van de functie- en werkverdeling het aantal medewerkers op het oude peil wor den gehandhaafd. Ook in het verslagjaar heeft het bureau kunnen voldoen aan de hoge eisen, die telkens weer worden gesteld wat kunde en tempo aangaat. De publiciteitscampagne welke in de tweede helft van het verslagjaar startte vroeg bijzon dere inspanning. In dit verband zij nog mel ding gemaakt van het feit, dat het omvangrijke rapport van het Nederlands Instituut voor Motivation en Marketing Research in verkorte vorm door het bureau werd uitgegeven. Mo dernisering en uitbreiding van de bureau-appa- ratuur hebben de toenemende werkzaamheden kunnen opvangen en hebben als geheel kosten besparend kunnen werken. De bezigheden, samenhangende met de bevoorrading van de bioscopen met de geschenkbonnen en de af rekening van het groeiende aantal verkochte bonnen, konden door de administratie vlot worden verricht. De taak van het Bondsbureau heeft ook in 1960 in hoofdzaak bestaan uit de vervulling; van de talrijke secretariaten, het verstrekken van statistische gegevens, de uitgave van het Bondsorgaan, de adreslijst en reglementen, werkzaamheden in verband met de jaarstuk ken, alsmede het voorbereiden en uitvoeren van reglementaire voorschriften, zoals het bijhouden van het Bedrijfsregister en het Naamregister, administratieve en technische controles, het verwerken van contributie-af rekenstaten etc. Behalve bij het leiding geven aan deze werk zaamheden was de directie ten nauwste be trokken bij de uitvoering van het door het Hoofdbestuur uitgestippelde organisatiebeleid, waarbij belastingkwesties, de propaganda, de buitenlandse betrekkingen en het contact met autoriteiten een voorname rol hebben ge speeld. Op verlangen van het Hoofdbestuur werd ruchtbaarheid gegeven aan het feit, dat de Directeur van de Bond per 1 mei 25 jaar aan het bureau was verbonden. Dit zilveren ambts jubileum werd op waardige wijze gevierd op 2 mei, aanvangende met een huldiging in de kring van de medewerkers en gevolgd door een buitengewone Hoofdbestuursvergadering waarin de Bondsvoorzitter en andere Hoofd bestuurders, alsook de voorzitters der grote afdelingen, de jubilaris in hartelijke toespra ken van hun waardering jegens hem deden blijken. Des middags werd in het Carlton Hotel te Amsterdam een sfeervolle receptie gehou den, waar vele bedrijfsgenoten en vrienden en tal van vooraanstaande figuren uit overheids- kringen, het culturele- en organisatieleven acte de présence hebben gegeven en verscheidene personen het woord voerden. De Bondsdirec teur heeft tijdens de verschillende bijeenkoms ten uitvoerig op de toespraken geantwoord en zijn dankbaarheid betuigd voor de vele be wijzen van vriendschap en erkentelijkheid. Tijdens de receptie overhandigde de Bonds voorzitter een huldeblijk van de gezamenlijke leden. Verder werd de jubilaris vereerd met tal van geschenken en wel van de Hoofdbe stuursleden, bedrijfsgenoten, vrienden en re laties. Des avonds werd de viering van het jubileum besloten met een diner in het Carlton Hotel, waaraan behalve door de Hoofdbe stuursleden en de afdelingsvoorzitters met hun dames werd aangezeten door een aantal auto riteiten deel uitmakende van het erecomité. De Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen was vertegenwoordigd door Mr. H. J. Reinink, Directeur-Generaal van de Kunsten en voor de Buitenlandse Culturele Betrekkingen. Ook Mevrouw Bosman voor wier steun aan haar echtgenoot bij zijn veeleisende taak het

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 55