Afdeling 's-Gravenhage 74 bioscopen medegewerkt. De belangstelling was echter bij de jeugd minder groot dan het vorig jaar, wes halve de vraag rees, of hiermede moet worden door gegaan. Er werden in het afgelopen jaar negen bestuursver gaderingen en vijf ledenvergaderingen gehouden. In de jaarlijkse ledenvergadering van 19 Februari werden het jaarverslag, alsmede de financiële jaarstukken goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren G. J. Blad, J. v. d. Horst en W. Hulshoff Pol, werden in hun respectieve functies van penningmees ter, secretaris en lid, herkozen. Het bestuur besloot de heer Hulshoff Pol, die periodiek aftredend was als lid van de Afdelingsraad, in die functie te herbenoemen. De ledenvergadering herbenoemde het periodiek af tredende lid van de Ledenraad, de heer W. F. Dub- beldeman. Vele leden, hun bestuurders of leiders, vervullen functies in tal van Bondsbesturen, commissies als mede in verenigingen en stichtingen, waarmede de Bond contacten heeft. Aan personeelsleden werden uitgereikt respectievelijk voor 25 en 10 jaar trouwe dienst tien gouden en 26 zilveren insignes. Het aantal bioscopen te Amsterdam verminderde door de sluiting van de bioscopen Hollandia aan de Nieuwe Herengracht en Nova aan de Prinsengracht met twee, zodat in Amsterdam per 1 Januari 1961 39 bioscopen waren gevestigd. De exploitante van vorengenoemde bioscopen, Mevrouw K. Falkenburg-v. d. Horst, verviel hiermede van het lidmaatschap der Afdeling Amsterdam. Ons lid, de heer P. J. Wage, leed schade door de gedwongen sluiting van zijn bioscoop door de watersnoodramp die Tuindorp-Oostzaan in het begin van het verslag jaar had getroffen. Deze bioscoop kon pas op 3 Juni worden heropend. De heer P. Klabou, exploitant van de Cinema Parisien, ging in de leeftijd van zeventig jaar in de maand Maart onverwacht van ons heen. De Voorzitter en de Vice-Voorzitter waren bij de begrafenis tegenwoordig; onder de bloemstukken bevond zich ook een graftak van onze Afdeling. In de plaats van wijlen de heer Mr. H. Wilton werd tot directeur van de N.V. Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage (City Amsterdam) benoemd, de heer J. P. M. A. Smulders, voormalig directeur van Columbia International Films (Holland) N.V. Mevrouw M. Wilton-Van As trad uit als gedelegeerd commissaris. In haar plaats werd benoemd de heer S. L. van Rees. De heer A. Denker die een der beherende vennoten van de C. V. Adex (Du Midi) vertegenwoordigde, trad uit. De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, die tevens de functie van administrateur der Afdeling Amsterdam bekleedt, vierde op 2 Mei zijn 25-jarig ambtsjubileum, ter gelegenheid waarvan een receptie in het Carlton- Hotel werd gegeven, tijdens welke vele leden van de Afdeling Amsterdam hun gelukwensen kwamen aan bieden. Ook het Bestuur was vanzelfsprekend ver tegenwoordigd en zond als blijk van hulde een bloem stuk. De viering werd besloten met een diner in het Carlton-Hotel, waarbij onder andere de Voorzitter en Vice-Voorzitter van de Afdeling Amsterdam met hun echtgenoten aanzaten. Hoewel de verdiensten van de Bondsdirecteur veelzijdig werden belicht, mag ook in dit verslag niet ontbreken een welgemeend compli ment voor de diensten, die hij in de loop der jaren onze afdeling heeft bewezen. Op 28 Juni 1960 werd de heer J. v. d. Horst, Secretaris van het Afdelingsbestuur, bij Koninklijk Besluit onder scheiden met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van het Huis van Oranje Nassau, in goud. Bij die ge legenheid zond het Bestuur hem een bloemenattentie. Verder was het Bestuur vertegenwoordigd bij de viering van het 50-jarig bestaan van de Cinema Parisien, dat tijdens een feestweek in dit theater luisterrijk werd gevierd. Deze bioscoop werd namelijk op 25 Maart 1910 door de film- en bioscooppionier, Jean Desmet, geopend. Ter ere van zijn nagedachtenis onthulde de Bondsdirecteur op verzoek van de familie op Woens dag 21 September in de hal van de Cinema Parisien een plaquette met de beeltenis van de heer Jean Desmet, hetgeen de inzet was van de hiervoorbedoelde feestweek, tijdens welke in de Cinema Parisien zeven bijna klassieke films werden vertoond; in de hal van de bioscoop werd met medewerking van de heer J. de Vaal, directeur van het Nederlands Filmmuseum, een kleine tentoonstelling gehouden van materiaal en foto's, betrekking hebbende op de ontwikkeling van de cinematografie in ons land. Bij deze gelegenheid werd ook een receptie gehouden op 26 September, waar de Voorzitter, de heer W. F. Dubbeldeman, namens de Afdeling Amsterdam hartelijke woorden heeft gericht tot de familie. Ik besluit dit verslag met de wens, dat het bioscoop bedrijf zich ook in het nieuwe jaar zal weten te hand haven. Amsterdam, 8 Februari 1961 J. v. d. Horst, Secretaris In het verslagjaar werden twee bestuurs- en vier leden vergaderingen gehouden. De jaarvergadering besloot tot herverkiezing van de volgens rooster aftredende bestuursleden, de heren R. Uges, W. F. Dubbeldeman en Mr. P. A. Meerburg. Ter voorziening in de vacatures ontstaan door het overlijden van de heer Mr. H. Wilton werd de heer C. J. Blad als bestuurslid gekozen, de heer J. R. Schoonbeek als vertegenwoordiger in de Afdelings raad en de heer J. J. L. Gielisse als vertegenwoordiger in de Ledenraad. De bestaande overeenkomst betreffende het adverteren in de Haagse dagbladen, vastgelegd in het advertentie- besluit, werd wederom met één jaar verlengd.

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 74