Afdeling Het Centrum Afdeling Het Noorden 77 De daling van de recettes in de afgelopen jaren is dit jaar niet verder gegaan, er is zelfs sprake van een lich te stijging. De weersomstandigheden van deze zomer hebben ongetwijfeld in belangrijke mate bijgedragen tot dit betere resultaat. Afgewacht dient te worden of inderdaad aan de teruggang van het bioscoopbezoek een einde is gekomen. Helaas hebben de exploitatie kosten nog steeds de neiging hoger te worden. Aan het einde van het verslagjaar werden de lonen weder om verhoogd. De vermakelijkheidsbelasting in twee gemeenten in onze afdeling is eindelijk van het bijzonder hoge per centage van 35% teruggebracht tot 25%, t.w. Castri- cum en Zandvoort; in eerstgenoemde gemeente wordt voor films, gekeurd als bedoeld in art. 1, lid 2 onder 2 der Bioscoopwet, en voor Nederlandse films 10% en in Zandvoort 20% berekend. Een voorstel om het begin van de speelweek te ver plaatsen van Vrijdag naar Donderdag, met het oog op de vijfdaagse werkweek, heeft een belangrijk punt van bespreking uitgemaakt. Men kwam tot de conclusie dat er veel bezwaren zijn tegen deze belangrijke wijziging. Het werd juister geacht eerst de uitwerking van de vrije Zaterdag, die overigens nog niet algemeen is, af te wachten. Het was voor de afdeling een eer op 28 maart de Alge mene Jaarlijkse Ledenvergadering van de Bond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht te ontvangen. Een bijzonder accent werd aan de ver gadering verleend door de toespraak van de burge meester van Utrecht Jhr. Mr. C. J. A. de Ranitz. Een geanimeerde ontvangst door het bestuur van de afde ling was aan deze vergadering voorafgegaan. Twee theaters, het Centraal Theater te Krommenie, en de Munt Bioscoop te Enkhuizen mochten op feestelijke wijze het 40-jarig bestaan vieren, terwijl de directie van het Grand Theater te Amersfoort het feit herdacht, dat 25 jaar geleden de deuren van dit theater geopend werden. De heer P. N. Brouwer herdacht het feit, dat hij 40 jaar in het bioscoopbedrijf werkzaam was. Enige wijzigingen in de exploitaties kwamen voor. De heer C. J. Jelles heropende in oktober het gerestau reerde Harmonie Theater te Maarssen, terwijl de heer A. F. van Leeuwen het geheel gemoderniseerde Mono- pole theater te Zandvoort in November in exploitatie nam. Een gevoelig verlies trof onze afdeling door het heen gaan van Mevr. T. P. A. Desmet, bedrijfsdirectrice van het Rembrandt en Palace Theater te Haarlem; de heer A. de Hoop, directeur van het Novum Theater te Bus- sum werd in de zomer ten grave gedragen, terwijl aan het einde van het jaar bericht kwam van het overlijden van Mevr. A. Pen-Nijk, eigenaresse van het Texel's bioscooptheater. Het bestuur had in het afgelopen jaar regelmatig con tact, terwijl de leden der afdeling viermaal bijeen kwamen. De samenstelling van het bestuur bleef onge wijzigd. De heer C. H. de Lange heeft zich in het na jaar genoodzaakt gezien zich uit het bestuur terug te trekken. In deze vacature zal op de eerstvolgende ver gadering worden voorzien. J. VAN WILLIGEN JR, Secretaris. Vijf keer werd er in Groningen in het gastvrije „Frigge" vergaderd. De wekelijkse bijeenkomsten op dinsdag werden hoe langer hoe minder druk bezocht. Toch vindt men er elke week enige getrouwen. Een dergelijk regelmatig contact van de leden is echter zeer nuttig. In het afgelopen jaar werden er weinig tradeshows gegeven. De resultaten in 1960 waren over het algemeen ge nomen niet ongunstig, al zullen er wel exploitanten te vinden zijn, die dit willen aanvechten. In de stad Groningen was de situatie niet zo als verwacht was. Er was een toeneming van het bezoek te constateren maar deze was niet in verhouding tot de uitbreiding van het aantal zitplaatsen. De televisie-zender in Smilde, die de ontvangst in het Noorden heeft bevorderd, zal ons natuurlijk bezoe kers hebben gekost. Doch over het algemeen mogen we blij zijn, dat de bedrijfsuitkomsten niet erg zijn terug gelopen. Er deden zich in het bestuur geen wijzigingen voor en dus bestaat het nog uit: H. Zondervan, Voorzitter; Mevr. F. F. de Vries-Evenhuis, Vice-voorzitterG. Schepel, Secretaris; H. Bisschop, Penningmeester en J. S. Thedinga, Lid. In de Afdelingsraad werd de afdeling vertegenwoor digd door Mevrouw F. F. de Vries-Evenhuis en de heren Zondervan en Schepel. In de Ledenraad had de Voorzitter zitting. In Wolvega werd het nieuwe Asta Theater geopend. De Vice-Voorzitter en de Secretaris hadden de tocht door sneeuw en ijs ondernomen om deze opening mee te maken. De theaters van de heer Wolff, namelijk Camera en Studio te Groningen, werden in maart ge opend. Bij de opening van Camera was het voltallige bestuur aanwezig en bij de opening van Studio de Vice-Voorzitter. De reclamecampagne, die in het leven is geroepen, zal zeer zeker goed werk doen. In de grote landelijke bladen ziet men de advertenties regelmatig. Natuurlijk hopen we allen, dat de campagne zijn vruchten zal gaan afwerpen. In dit verband mogen we blij zijn als de recettes gelijk blijven aan 1959, en de kosten in het algemeen en de percentages van de filmhuren in het bijzonder, niet verhoogd zullen worden.

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 77