Afdeling Hot Oosten Af dol ing Hot Westen 78 Op een gegeven dag komt er toch een televisie-moe heid en zullen de mensen onze theaters weer opzoe ken, wat dan weer hogere recettes met zich meebrengt. En als de voortekenen niet bedriegen zal er in 1961 een verbetering intreden. Het afgelopen jaar is verder in onze afdeling rustig verlopen. Hierdoor kan het verslag ook kort blijven. Mag ik dan eindigen met de hoop uit te spreken, dat 1961 zal worden, wat men er van verwacht. G. SCHEPEL, Secretaris. Hoewel het afgelopen jaar wat bedrijfsresultaten be treft niet bepaald rooskleurig is te noemen, is in het algemeen een kleine stijging der recettes ten opzichte van 1959 te zien geweest. Als dat zou betekenen, dat de achteruitgang het dieptepunt is gepasseerd, mogen wij over het afgelopen jaar niet ontevreden zijn. In de acties voor verlaging der vermakelijkheidsbelas- ting hebben wij in ons gewest enkele successen gezien. De grote stad Enschede heeft in de loop van het jaar de belasting verlaagd van 35% tot 25%, terwijl in Hengelo (O) een voorstel in die geest aan de gemeente raad is voorgelegd. In Winterswijk ging de belasting van 30% naar 20%. In Borculo, waar het gemeente bestuur de belasting van 20% tot 25% wilde verhogen om een paar verenigingen een hogere subsidie te kun nen geven, is na een sluiting van bijna 5 maanden van de daar gevestigde bioscoop, de verordening ongedaan gemaakt. Maar ongeacht deze succesjes moeten wij onze leden nadrukkelijk aanraden door te gaan met hun acties voor verlaging der vermakelijkheidsbelas- ting, want we zijn nog lang niet waar we moeten zijn n.1. bij een totale opheffing daarvan of in ieder geval een zeer lage heffing. In 1960 kwamen er in ons district twee nieuwe bio scopen bij: het Odeon Theater van de heer Kroon te Zwolle en het City Theater van de heer Scharphorn te Winterswijk. Bij de opening van deze nieuwe thea ters was het bestuur vertegenwoordigd. Jammer was, dat in Wageningen door verkoop, waarna opheffing, het Luxor Theater verdween. De capaciteit in Wage ningen werd daardoor gehalveerd. In het bestuur kwam een verandering. De heer Snel- ders verliet zijn functie en werd opgevolgd door de heer H. Miedema. Zodoende bestond het bestuur in het afgelopen jaar uit de heren: J. Nijland Jr., Voorzitter; K. W. Elverding, Secretaris; J. H. Kroon, Vice-Voor zitter; J. S. Thedinga, Penningmeester; H. Miedema, lid. De vertegenwoordigers in de Afdelingsraad waren de heren Nijland, Elverding en Kroon en in de Leden raad trad voor onze afdeling op de heer Kroon. Tot ons leedwezen verloren wij door overlijden ons getrouw lid Mevrouw H. S. Snethlage-Bunk van het Minerva Theater te Apeldoorn. Dit is een gevoelig ver lies voor de afdeling, want zij was nagenoeg op elke vergadering aanwezig, waar haar op- of aanmerkingen altijd blijk gaven van een frisse kijk op de moeilijk heden van het bedrijf. Bij de uitvaart werd ons bestuur vertegenwoordigd door de heren Nijland, Thedinga en Miedema. In het verslagjaar kwam onze afdeling 5 maal in ver gadering bijeen n.1. 24 Februari, 24 Maart, 30 Mei, 17 Augustus en 13 October. Al deze vergaderingen had den, zoals gewoonlijk in onze afdeling, een vrij grote opkomst. K. W. ELVERDING, Secretaris. In vergelijking met 1959 is er in het afgelopen jaar een kleine verbetering te constateren in het bezoek aan de bioscopen. De minder warme zomer en de ts verwachten televisiemoeheid bij de T.V.-bezitters zal daaraan, zo veronderstellen wij, niet vreemd zijn. De Afdeling kwam vijf maal in vergadering bijeen ter wijl er in twee gevallen advies voor nieuwe exploita ties werd gegeven aan het Hoofdbestuur en aan de Commissie Nieuwe Zaken. De heren Silvius en Weier werden op de Jaarvergade ring, welke gehouden werd op 5 Maart in Dordrecht, met algemene stemmen herkozen in het Bestuur. Eveneens werd de heer Van Bentum voor de Leden raad en de heer Van Liere voor de Afdelingsraad op nieuw benoemd. In de samenstelling van het Bestuur kwamen dus wederom geen wijzigingen voor. Het bestond uit de heren: J. van Bentum, Voorzitter; A. J. Ch. Silvius, Vice-Voorzitter; A. A. Moser, Secretaris; C. van Liere, Penningmeester en E. J. Weier, Lid. In Maart opende de heer Kornet zijn tweede theater in Katwijk waarvoor, ook van de zijde van het gemeente bestuur, zeer grote belangstelling bestond en waarbij het Hoofdbestuur en onze Afdeling vertegenwoordigd waren. De Nuts-Bio in Schoonhoven werd na een gron dige restauratie en verbetering door de heer Heems kerk opnieuw voor het publiek opengesteld in Sep tember, terwijl de heer Vos uit Gouda een nieuwe exploitatie opende in Gouderak in dezelfde maand. Ondanks de minder goede resultaten van de laatste jaren ontbreekt het onze leden dus nog niet aan initia tief en durf. In Dordrecht, waar nog steeds 35% vermakelijkheids- belasting werd geheven, is de gemeenteraad op vele verzoeken van het Hoofdbestuur en de leden ter plaat se nu eindelijk overgegaan tot verlaging en heeft deze

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 78