85 wordt onderwezen hoe met eenvoudige letterformules moet worden omgegaan. Dit laatste bleek namelijk wegens het ontbreken van enige kennis van de algebra voor vele cursisten grote moeilijkheden op te leveren. In het komende jaar zal moeten blijken of deze hulp maatregelen tot de gewenste verbetering bij de studie zullen voeren. Uit het vorenstaande blijkt wel, dat zoveel mogelijk wordt gedaan om de typische bezwaren die nu eenmaal aan schriftelijk onderwijs kleven, althans enigermate te overbruggen. De tijd zit ons daarbij echter zeker niet mee en het is daarom ook voor ons verheugend te vernemen, dat tegen het einde van het verslagjaar overleg gaande was inzake een loonsverhoging in het bioscoop-bedrijf, waarbij tevens opnieuw sprake was van een speciale diploma toeslag voor de operateurs. Iets dergelijks zal op de studie ongetwijfeld de stimu lerende invloed uitoefenen, waarnaar reeds zo lang is uitgezien. SECRETARIAAT De gewoonte getrouw zullen wij in het kader van dit verslag de omvang van de Secretariaatswerkzaamheden met enig cijfermateriaal illustreren. Het aantal ingekomen stukken beliep evenals het vorig jaar ca. 1000 stuks en het aantal uitgaande brieven 622. Daar komen dan nog enige honderden brieven in cir culaire vorm bij o.a. betreffende examens, lesgelden, werkboekjes e.d. Er zijn 58 circulaires verzonden en er werden dit jaar 81 (62) voorlopige werkboekjes uit gereikt. Daarenboven is, zoals steeds, veel stencilwerk o.a. ten behoeve van de cursussen en de examens verricht. Gezien het afvallen van het omvangrijk werk voor de Redactie-Commissie was echter de hoeveelheid be langrijk minder groot dan het vorig jaar. Zij beliep ca. 10.000 vel. RESUMÉ Resumerende kan worden geconstateerd, dat ondanks de eerder gesignaleerde rustpauze teruggezien kan worden op een werkzaam jaar. Dat wij daarbij gehandicapt werden door de situatie op de arbeidsmarkt staat wel vast, aangezien velen nu eenmaal de noodzaak van vakstudie onder deze omstandigheden maar al te gemakkelijk uit het oog verliezen. Onzerzijds is en wordt echter alles wat in ons ver mogen ligt gedaan om de studie zo eenvoudig en aan trekkelijk mogelijk te maken, zonder daarbij echter de kwaliteit van de examens te kunnen of willen aan tasten. Wij spreken hier gaarne de wens uit, dat in het komen de jaar de eerder genoemde diploma-toeslagen een feit zullen worden, waardoor de studieresultaten niet alleen met een diploma, maar ook met een directe financiële beloning gewaardeerd zullen worden. L. Claassen, Secretaris Amsterdam, December 1960

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 84