Nieuwe zaken en Bedrijfsregister 26 De samenstelling van de Commissie Nieuwe Zaken bleef onveranderd, aange zien het Hoofdbestuur, na het advies van de betrokken afdelingen te hebben in gewonnen, alle zittinghebbende leden herbenoemde. De commissie bestond uit: Mr. G. M. Greup, voorzitter; Mr. B. Bouman, plaatsvervangend voorzitter; C. J. Blad en M. J. W. Peters, leden-exploitanten; L. W. R. Meyer en J. P. M. A. Smul ders, leden-filmverhuurders; W. Hulshof f Pol en H. Zondervan, plaatsvervangende leden-exploitanten, en S. Barnstijn en W. Hemelraad, plaatsvervangende leden filmverhuurders. Secretaris was de heer A. H. Pieterse. Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken Er werden evenals het vorig jaar drie zittingen gehouden onder leiding van de heer G. M. Greup. De Commissie behandelde zes aanvragen om toestemming tot het exploiteren van nieuwe permanente bioscopen. Zij verleende toestemming aan de N.V. Bioscoopmaatschappij Palace voor de exploitatie van een nieuwe bioscoop-A „Studio" in een nevenruimte van de bioscoop Palace te Maastricht, aan de N.V. City Theater te Eindhoven voor de exploitatie van een nieuwe bio scoop „Studio M" in een nevenruimte van Metropole-Eindhoven, alsmede aan de heer L. J. H. Luxembourg te Arnhem voor het exploiteren van een perma nente bioscoop-B in Zaal Van de Brink te Oldebroek. Een aanvraag van de Stichting Gemeenschapshuis voor een permanente bioscoop-A te Veldhoven werd aangehouden en kon in het verslagjaar niet worden afgewerkt. Een verzoek van de Stichting Sint Lambertus voor een bioscoop-B te Rosmalen werd niet inge willigd. De aanvraagster ging niet in beroep. Eveneens werd afgewezen een ver zoek om toestemming voor een nieuwe permanente bioscoop-A aan het Rem- brandtsplein te Amsterdam, alsook een verzoek van de heer A. L. Bonefang te Amstelveen om toestemming voor de exploitatie van een filmverhuurkantoor, bedrijfstak a. Beide aanvragers tekenden tegen deze beslissingen beroep aan bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Commissie Beroep Nieuwe Zaken In het verslagjaar kwam geen wijziging in de samenstelling van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Zij bestond uit Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, Kaag dorp, voorzitter, Mr. A. Greebe, Den Haag, vice-voorzitter, W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, C. S. Roem, Den Haag, en Drs. E. H. Scherks, Utrecht, leden; H. S. Boekman, Mr. M. Geerling en B. W. G. van Royen, allen te Amsterdam, plaats vervangende leden. Secretaris was de heer H. W. Hagenberg. De commissie heeft in 1965 twee zittingen gehouden, één onder leiding van Mr. Greebe en één onder leiding van Mr. Van Lanschot Hubrecht. Bevestigd werd de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de heer A. L. Bone fang te Amstelveen toestemming is geweigerd tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor. Vernietigd werd de beslissing der Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de N.V. Nationale Bioscoopondernemingen te Amsterdam toestem ming was geweigerd tot het gaan exploiteren van een nieuwe bioscoop aan het Rembrandtsplein te Amsterdam; de gevraagde toestemming werd alsnog verleend.

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 26