34 termijnen zijn in de praktijk tamelijk krap gebleken, hetgeen meer dan eens tol moeilijkheden van formele aard heeft geleid. Het Hoofdbestuur diende daarom een voorstel in bij de Ledenraad ter uitbreiding van de termijnen van respectie velijk vier en veertien dagen tot respectievelijk vier werkdagen en vier weken. Het voorstel had overigens uitsluitend betrekking op het Reglement van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders en het Reglement van de Bedrijfsafdeling Film fabrikanten en Filmproducenten, aangezien het Uniform Reglement Provinciale en Plaatselijke Afdelingen een Bondsreglement is welks vaststelling en wijziging tot de competentie van de algemene ledenvergadering behoren. De Ledenraad heeft in zijn vergadering van 29 november overeenkomstig het bewuste voorstel besloten. Het ligt in het voornemen van het Hoofdbestuur een voorstel van gelijke strekking aanhangig te maken bij de algemene ledenvergadering. Bij het uitroeren door de leden-filmfabrikanten van opdrachten van leden van de Bond worden de algemene condities in acht genomen die zijn vervat in het Bedrijfsreglement Algemene Leveringsvoorwaarden van de Leden-Filmfabrikan- ten. Daar bij de opsomming van de verschillende categorieën van leden in het reglement geen melding werd gemaakt van de leden-filmproducenten en het juist van belang werd geoordeeld, dat deze algemene leveringsvoorwaarden ook gelden bij het verrichten van werkzaamheden door de leden-filmfabrikanten in opdracht van de leden-filmproducenten, heeft het Hoofdbestuur een voorstel tot wijziging van het genoemde reglement in deze zin bij de Ledenraad aanhangig gemaakt. De Ledenraad heeft het voorstel op 29 november aangenomen. In 1959 is van Bondswege een aanvang gemaakt met de uitgifte van geschenk bonnen voor bioscoopbezoek en wel in waarden van 5,en 2,50. De sinds- den gestegen welvaart en de voortschrijdende geldsontwaarding maakten evenwel aanpassing van deze bedragen gewenst. Met het oog hierop heeft het Hoofd bestuur een wijziging van artikel IA van het Bedrijfsreglement op de Geschenk bonnen ontworpen, in dier voege, dat de vaststelling van de waarden der ge schenkbonnen niet langer bij reglement zou geschieden, doch voortaan aan het Hoofdbestuur zou worden overgelaten. Het onderwerpelijke voorstel werd door de Ledenraad in zijn zitting van 29 november aanvaard. Toepassing en uitvoering van reglementen en besluiten In het verslagjaar zijn enige verzoeken van leden-bioscoopexploitanten bij het Hoofdbestuur ingediend om dispensatie ingevolge artikel 5 van het Bedrijfsbe- sluit Filmvertoning, zulks met het doel meer dan het toegestane aantal hoofdfilms in een speelweek in vertoning te brengen. Het Hoofdbestuur heeft in de onder havige gevallen, voornamelijk betrekking hebbende op speciale manifestaties van filmreprises, de gevraagde dispensatie verleend. Speciale aandacht heeft het Hoofdbestuur in het verslagjaar geschonken aan de gang van zaken met betrek king tot het geven van nachtvoorstellingen. Krachtens artikel 3 van het Bedrijfs- besluit Filmvertoning mag in eenzelfde bioscoop op eenzelfde avond niet meer dan één hoofdfilm worden vertoond. Artikel 4d van het besluit staat hierop één uitzondering toe, te weten nachtvoorstellingen aanvangende na 23.30 uur, met dien verstande, dat per week slechts één andere hoofdfilm dan die van de nor male voorstellingen in nachtvoorstellingen mag worden vertoond. Blijkens de prak tijk werd aan de desbetreffende regeling niet steeds de hand gehouden, doordat men nachtvoorstellingen vóór 23.30 uur liet aanvangen, wat feitelijk een overtreding opleverde van het verbod om meer dan één hoofdfilm per avond in vertoning te

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 34