zitterschap. Mr. J. den Daas fungeerde als secretaris van de Stichting. De filmselectie werd in handen gelegd van een commissie bestaande uit de heren J. G. J. Bosman, W. Hulshoff Pol, lid van de Afdelingsraad van de Nederland- sche Bioscoop-Bond, G. J. van der Molen, hoofd van de Onderafdeling Film van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, C. S. Roem, J. Spierdijk, kunstcriticus, alsmede Mr J. den Daas als toegevoegd secretaris. De zeer omvangrijke taak van de selectiecommissie moge blijken uit het aantal van 37 hoofdfilms en 25 korte films waaruit zij haar keus had te bepalen voor de programmering van het Rembrandttheater te Arnhem, dat ook nu weer als repre sentatief ontvangstcentrum zou dienen. Het was een gelukkige gedachte van de organisatoren om naast de hoofdpro grammering van het Rembrandttheater een speciale reeks nachtvoorstellingen te geven in het Arnhemse Saskiatheater. Hiermede werd beoogd het publiek kennis te doen nemen van films die wegens hun ongewone en experimentele karakter zich veelal niet lenen voor een roulement in de bioscopen. Met het oog op de samenstelling van dit speciale programma werd een sub-commissie van de selec tiecommissie in het leven geroepen, waarin zitting hadden de heren R. A. P. du Mée, voorzitter, H. B. Bals en J. H. de Witte. De officiële opening van de filmweek, die op maandagavond 14 juni in het Rem brandttheater werd verricht door de minister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk Mr. M. Vrolijk, vormde de inzet van een filmmanifestatie welke op het stuk van programmering een zeer goed beeld gaf van het hoge niveau der hedendaagse filmvervaardiging. Er werden belangwekkende buitenlandse speel films in vertoning gebracht van vooraanstaande regisseurs als Michelangelo Anto- nioni, Jörn Donner, Jean Luc Godard, Georges Lautner, Sidney Lumet, Ralph Nelson, Pier Paolo Pasolini, Agnès Varda en Mai Zetterling. Doch ook de Neder landse filmmakers waren uitnemend vertegenwoordigd met de hoofdfilm ,,Op de bodem van de hemel" van Jan Vrijman, het Nederlandse filmjournaal van Poly goon en een nagenoeg geheel Nederlands bijprogramma, samengesteld uit films van Frederice van Faassen, Jan van der Hoeven, Hattum Hoving, Charles Hu- guenot van der Linden, George Moorse, Jan Oonk, Rolf Orthel, Pim de la Parra, Paul Rondel, Boud Smit, Peter Staugaard, E. Vliegers en Jan Wiertsema. Voor de programma's in het Rembrandttheater was grotere belangstelling dan ooit en bij menige voorstelling was de zaal volledig bezet. Doch ook het film- weekprogramma in het Saskiatheater bleek een trekpleister te vormen voor een in het algemeen wat jeugdiger publiek. In dit theater werden onder meer werken vertoond van de filmmakers Vlado Kristl, Andrzej Wajda, Arthur Simmons, Jerzy Skolimowski, die van de zijde van de Nederlandse pers een geïmproviseerde pers prijs mocht ontvangen, Jean Aurel en Jan Nemec. De Arnhemse schooljeugd werd bij de filmweek betrokken door filmvoorstellingen in het Palace Theater te Arnhem, die in samenwerking met de Stichting Arnhemse Schoolbioscoop werden gegeven voor leerlingen van de 5e en 6e klassen der lagere scholen. Voor de oudere scholieren was een bezoek georganiseerd aan de interessante en instructieve tentoonstelling „De film in beeld", welke tentoon stelling was samengesteld door het Nederlands Filminstituut en was opgesteld in gebouw „De Coehoorn". Deze tentoonstelling werd op maandagmiddag 14 juni door de voorzitter van het Nederlands Filminstituut, Prof. Dr. Ph. J. Idenburg, geopend. Veel belangstelling trok eveneens de tentoonstelling van de Rijksvoor lichtingsdienst in het Huis der Provinciën over de huidige situatie op het gebied van de korte film en de rol van de rijksoverheid daarbij terzake van produktie en 37

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 37