Het Bondsbureau lingsbesluiten te vernietigen, is verruimd. De Ledenraad heeft zich ook verenigd met een voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Bedrijfsreglement Algemene Leveringsvoorwaarden van de Leden-Filmfabrikanten, waardoor de werkingssfeer van het reglement is uitgebreid tot alle leden van de Bond. Tenslotte is de Ledenraad accoord gegaan met een voorstel van het Hoofdbe stuur tot wijziging van het Bedrijfsreglement op de Geschenkbonnen. Het vast stellen van de waarden waarin de bioscoopbonnen worden uitgegeven, is daar mede in handen van het Hoofdbestuur gelegd. Het Bondsbureau heeft ondanks een krappe personeelsbezetting in het verslagjaar naar behoren gefunctioneerd. Afgezien van de normale taken van directie, secre tariaat, financiële administratie, technische afdeling, persdienst, type- en postkamer en huishoudelijke dienst, was het Bureau deze keer volledig belast met de organisa tie van de Filmweek Arnhem, hetgeen de coördinatie bij de voorbereiding van dit tweejaarlijkse evenement ten goede is gekomen. Andermaal werd de uitvoering van de administratieve taken vereenvoudigd, zodat ondanks het extra werk dat het Bureau als gevolg van de bedrijfsomstandigheden te verrichten had, perso neelsuitbreiding kon worden voorkomen. Met waardering dient gewag te worden gemaakt van de toewijding, waarmede onderscheiden medewerkers hun arbeid ver richtten. Het interieur van het Bondsbureau behoefde dringend restauratie. Deze was aan het einde van het jaar nagenoeg voltooid. In het verslagjaar werden de volgende stukken verwerkt: ingekomen stukken 19.250 (19.410); verzonden brieven 6.134 (6.839); circulaires 41.900 (43.500); gestencilde stukken 415 stel (510); lichtdrukcopieën 3.600 vel (2.900); diploma's, inclusief 660 voor oorlogsinvaliden, 1.724 (1.756); vergaderingen 146 (167); ont vangen bezoekers 1.310 (1.325); gecontroleerde recettestaten 55.000 (59.000); boekingen auteursrechten, inclusief codeer- en rekenwerk 72.000 (83.000). Recette-Controledienst Als complement van de na de oorlog van kracht geworden verplichting voor Bonds- leden om bij verhuur en huur van hoofdfilms de auteursprijs uitsluitend te bepalen in een procentueel aandeel der vertoningsopbrengsten werd een controle van Bonds- wege op de bioscooprecettes in het leven geroepen met de vaststelling door de Ledenraad op 8 januari 1946 van het Reglement Recette-controle. De feitelijke uitoefening van deze controle is door het Hoofdbestuur opgedragen aan de accoun tantsafdeling van het Bondsbureau onder leiding van een tot het Bondspersoneel behorend accountant-lid N.I.v.A. Sinds 1946 is de recette-controle onafgebroken door de employés van de controledienst bij de leden-bioscoopondernemers uitge voerd en wel voornamelijk als een periodiek ingesteld administratief onderzoek naar de volledigheid per bioscoop van het totaal van alle in een controleperiode terzake van vertoonde hoofdfilms gedane recetteverantwoordingen. Deze volledig heid wordt getoetst aan het niveau der in de controleperiode voor de filmvertonin gen betrokken entreebewijzen, hetzij via de gemeente, hetzij voor belastingvrije filmvoorstellingen rechtstreeks van door de controledienst voorgeschreven 51

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 51