Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten fabriek Profilti, N.V. Multifilm en NV. Interfilm. Wegens verlies der vereisten zijn uitge schreven de N.V. Metro Goldwyn Mayer Filmmaatschappij en de heer L. Groen. De heer P. J. Paternotte Sr. trad uit als directeur van de N.V. Hafbo. In deze N.V. treedt thans als bestuurder op de heer H. N. de Haan, gedelegeerd commissaris, be last met het bestuur. VOORUITZICHTEN Het ziet er allerminst naar uit, dat 1966 voor het film- en bioscoopbedrijf een goed jaar zal worden. De inzet is in ieder geval al teleurstellend geweest. Overigens gaat de stijging van lonen, salarissen, materiaal- kosten, reclame en algemene kosten nog steeds door. Het zal voor vele filmverhuur ders dan ook een harde strijd worden om enigszins bevredigende bedrijfsuitkomsten te realiseren. Wij hopen, dat van de zijde van de Afde- lingsraad het initiatief zal worden genomen om maatregelen te nemen, die nodig zijn om bioscopen, die onrendabel worden, weer omhoog te helpen. Onzerzijds zullen derge lijke maatregelen zoveel mogelijk gesteund worden. Op die wijze kan de afbrokkeling van het totale afzetgebied afdoende worden bestreden, al zal dat zonder tegemoetkomin gen op het gebied der vermakelijkheids- belasting vaak uiterst moeilijk worden. H. W. Hagenberg, Administrateur. Het afgelopen jaar stond voor een groot deel in het teken van de commerciële tele visie, die echter in 1965 niet is gekomen. In de laatste maanden van het verslagjaar werd daarenboven grote aandacht besteed aan de kwestie der filmverzekeringen, aan gezien wederom een premieverhoging dreig de. De model-opdrachtcontracten voor over- heidsfilms over de totstandkoming waarvan in voorgaande verslagen veel is geschreven, hebben in 1965 goed gewerkt. Er zijn daar over althans geen klachten ter kennis van het Bestuur gekomen. De voorlopig afge sproken proeftijd van een jaar is per sep tember min of meer stilzwijgend verlengd en het ligt in de verwachting dat over het meer definitieve gebruik van dit contract in het komende jaar met de Rijksvoorlichtings dienst en de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers nadere besprekingen zullen plaats vinden. Tenslotte is veel aandacht besteed aan het vestigingsbeleid in verband met een onzer zijds voorgestelde wijziging van artikel 1 van het Algemeen Bedrijfsreglement. LEDENVERGADERINGEN Er werd in 1965 slechts een ledenvergade ring gehouden, namelijk de jaarvergadering die op 22 februari plaats vond. In deze vergadering zijn de periodiek aftre dende Bestuursleden de heren C. S. Roem, M. de Haas en B. Haanstra bij acclamatie herbenoemd en werden de heren C. S. Roem en M. de Haas respectievelijk tot Voorzitter en Penningmeester herkozen. Na behandeling van de gebruikelijke jaar stukken kwam aan de orde een voorstel van het Bestuur tot verlenging van het Verzekeringsbesluit voor de duur van twee jaar, werd de heer L. van Gasteren benoemd tot lid van de Commissie Afdelingsfonds, is de verplichte bijdrage in het fonds voor 1965 gehandhaafd op 75,en 50,per lid-producent respectievelijk lid-filmf abri- kant en werd accoord gegaan met het door een uit werkgevers en werknemers bestaan de studiecommissie geformuleerde ontwerp voor een Werk- en Rusttijdenbesluit voor het productiebedrijf. Voorts kwam in deze vergadering wederom de wenselijkheid ter sprake om over te gaan tot het gebruik van een vignet als herken ningsteken in films van leden. Uit de binnengekomen ontwerpen werd voorlopig dat van een gestyleerd maltezerkruis geko zen, en er is besloten dat van dit ontwerp afdrukken in verschillende corpsen ter be schikking van de leden gesteld zullen wor den. De vergadering wilde er niet toe overgaan het gebruik van dit vignet ver plicht te stellen, zodat voorlopig sprake zal zijn van een advies om bedoeld herkennings teken, waar mogelijk, in films van de leden toe te passen. Door het Bestuur werd verslag uitgebracht van de onderhandelingen die gaande zijn met de Bond van Adverteerders en de Ver eniging voor Erkende Advertentiebureaux over de totstandkoming van een gewijzigde versie van het bestaande televisiecontract (spots) en de vergadering machtigde het Bestuur op de ingeslagen weg voort te gaan. Tenslotte werd nog uitvoerig gesproken over de lopende voorstellen tot wijziging van 63

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 61