Afdeling 's-Gravenhage aard, dat men de indexcijfers in het alge meen genomen heeft kunnen bijhouden. Het lastenvraagstuk is meer en meer een brandend probleem. Willen deze zaken, die ten aanzien van de filmexploitatie in het gehele land het spits moeten afbijten, haar leidende functie behouden, dan zal er, het zij van rijkswege, hetzij van gemeentewege een beslissende stap moeten worden ge daan. Het is daarom met grote spanning dat de afdeling uitziet naar het resultaat van het overleg dat het Hoofdbestuur met de rijks overheid heeft, een overleg, dat intussen door de lange duur belemmerend werkt op het contact met de hoofdstedelijke overheid terzake van het belastingvraagstuk. Zij volstaan met hierna verder nog aan te stippen enige punten, waarmede de Afde ling Amsterdam in het afgelopen jaar van doen heeft gehad. Het Bestuur wekte de leden op medewerking te verlenen aan de Britse Week, welke van 14-22 mei in Am sterdam werd gehouden, door zoveel moge lijk Britse hoofd- en bijfilms in deze periode te vertonen, waarbij de persdienst van het Bondsbureau ter beschikking was voor het verstrekken van publicaties aan verschillen de dagbladen, die onder meer met speciale nummers zouden verschijnen. In november/ december bezochten een aantal vooraan staande Westduitse exploitanten van pre mièretheaters ons land voor het houden van enige vergaderingen en om zich nader te oriënteren. Deze Tagung was voor het Bestuur aanleiding om de collega's uit het buitenland op 1 december een ontvangst aan te bieden in het Hilton Hotel. De ledenvergadering besloot op voorstel van het Bestuur om aan gepensioneerde personeelsleden van Amsterdamse biosco pen een bioscoopdiploma te verstrekken. De reducties voor studenten, leden van de ASVA, werden uitgebreid tot die voor stu denten, leden van de S.R.V.U. Voorts werd aandacht besteed aan de nieuwe loonron- den, de filmprijsvraag in Het Parool „Win een film", en talrijke niet nader te noemen Afdelingsaangelegenheden. Op de operateurspool van een aantal bio scoopondernemers werd slechts eenmaal een beroep gedaan voor een remplacant. In de lidmaatschappen deden zich enkele wijzigingen voor. Theater Desmet van de N.V. Hollandfilm kwam weer terug in handen van de CV. Desmet's Bioscoop exploitatie te Amsterdam, terwijl in de N.V. Filmmaatschappij Pacific (exploitante van het Odeon Theater) een verandering kwam door het aftreden van directie en commis sarissen en het intreden van een nieuwe directeur, de heer R. A. van Dok. Het lid maatschap van de Firma Gebrs. Vermuy- ten, exploitante van het National Theater, eindigde door verkoop van het pand. Voorts werd eveneens gesloten het Van Swinden Theater. Tegenover dit verlies stond de vestiging van een tweetal nieuwe bioscopen en wel Studio K, het kleine zogenaamde art-house theater in een bovenzaal van het Kriterion- complex, op 24 maart en de opening van de nieuwe bioscoop Bellevue-Cinerama aan de Marmixstraat op 9 december. Beide zaken zijn een aanwinst voor onze gemeente ge worden. Op 21 januari vierde de actieve directeur van Ciné-Tol, de heer C. A. Koppies, de inwijding van zijn gerenoveerd theater met een cocktailparty. Het bestuur was ver tegenwoordigd door de Voorzitter en de Bondsdirecteur, die de heer Koppies com plimenteerden met het behaalde resultaat. Het aantal bioscopen bedroeg aan het eind van het verslagjaar 38 met 21.740 zitplaat sen. Er werden 2 gouden en 11 zilveren ere tekens verstrekt aan personeelsleden, voor respectievelijk 25 jaar en 10 jaar trouwe dienst. De heren S. Barnstijn, C. J. Blad, W. F. Dubbeldeman, M. Gerschtanowitz, J. van der Horst, W. Hulshoff Pol, Mr. P. A. Meerburg, B. W. G. van Royen, W. K. G. van Royen, J. P. M. A. Smulders en C. van Willigen waren ook in het afgelopen jaar betrokken bij de Bondswerkzaamheden. Daarnaast hadden in enkele commissies en instanties buiten het bedrijf, die contact met de Afdeling hebben, bovendien zitting de heren J. G. J. Bosman, W. F. Dubbel deman, W. K. G. van Royen en J. G. Bloem. J. van der Horst, Secretaris 69 In het afgelopen verslagjaar is behalve de jaarvergadering op 25 februari 1965 even eens op 25 november 1965 een ledenverga dering gehouden ter bespreking van de bij de ledenraad door het Hoofdbestuur inge diende voorstellen. Vooral het voorstel tot vaststelling van een nieuw Bedrijfsregle- ment inzake de programmering gaf aanlei-

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 67